Wylewki anhydrytowe Cemex – właściwości i zastosowanie

Posadzki anhydrytowe Cemex to materiał przeznaczony do wykonania podkładu podłogowego na bazie siarczanu wapnia. Stosowany jest z reguły wewnątrz obiektów budowlanych. Na budowę jest przewożony w postaci gotowej do użycia i podania przez pompy ślimakowe, rotorowe bądź tłokowe.

Zastosowanie

Wylewka Cemex to idealne rozwiązanie do wykonywanie wypoziomowanych podkładów podłogowych pod płytki ceramiczne, kamienne lub pływające panele laminowane. Świetnie zachowywać się będzie także jako warstwa pod grube wykładziny dywanowe, parkiety i deski klejone, głównie dlatego, że dobrze współpracują z klejem i utrzymują go na swoim miejscu. Podobnie w przypadku posadzek dekoracyjnych.

Wylewki umieszczane powinny być na:

• warstwie pośredniej z folii budowlanej, grubość jej układania to minimum 30 mm;
• na izolacyjnej warstwie;
• na ogrzewaniu podłogowym – grubość układania wtedy powinna wynosić od 35 do 50 mm nad przewodami.

Najważniejsze właściwości wylewek anhydrytowych Cemex

Wylewki te charakteryzują się wysoką płynnością, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób się je rozprowadza. Ponadto szybko i sprawnie dokonuje się ich układania. Wysoka wytrzymałość i bardzo dobra przewodność ciepła sprawiają, że idealnie pasują do ogrzewania podłogowego nie powodując zniszczeń i zbędnej utraty ciepła. Dodatkowo możliwe jest także stosowanie ich na duże powierzchnie bez konieczności dylatowania małych pól co 30m2 jak w przypadku jastrychu piaskowo-cementowego. Przy anhydrycie dylatacje stosuje się co 900m2 na powierzchni bez ogrzewania podłogowego oraz co 300m2 z ogrzewaniem podłogowym.

Posadzki takie znaleźć możecie w naszej ofercie.