OGRZEWANIE PODŁOGOWE FREZOWANE

Marzy Ci się ogrzewanie podłogowe, ale boisz się dużego remontu?

Chcesz pozbyć się grzejników, ale na samą myśl o kuciu podłogi, wszechobecnym bałaganie, kosztach i remoncie, który trwa w nieskończoność - przechodzą Cię dreszcze?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! To koniec Twoich rozterek! Skorzystaj z naszej oferty, a my - w maksymalnie krótkim czasie i przy minimalnych kosztach - wyposażymy Twój dom w ogrzewanie podłogowe frezowane!

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe frezowane?

Jaką metodą się posługujemy i na czym ona polega? Kto może mieć w swoim domu ogrzewanie podłogowe frezowane Termolit? Dlaczego, wybierając nasze rozwiązanie, oszczędzasz czas i pieniądze? Co wchodzi w skład naszej usługi?

Dowiedz się więcej

Przeczytasz w mniej niż 5 minut

Poznaj nasz hit: ogrzewanie podłogowe frezowane termolit

Metoda frezowania pod ogrzewanie podłogowe polega na tym, że w posadzce - która już jest w pomieszczeniu – wycinamy (frezujemy) rowki na głębokość ok. 2 cm. W te rowki wkładamy rurę ogrzewania podłogowego. Podłączamy co trzeba i… gotowe.

Gdzie najlepiej sprawdzi się FREZOWANIE POD OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe sprawdza się w 99% pomieszczeń wszędzie tam gdzie jest wykonana już wylewka czy wykonana podłoga. Niezależnie od tego, czy jest to wylewka, posadzka, płytki czy drewno – podczas montażu ogrzewania podłogowego frezowanego Termolit, nie trzeba skuwać, ani podnosić podłogi.

Montaż ogrzewania podłogowego frezowanego nie wymaga dodatkowych czynności budowlanych. Nie ma potrzeby, by skuwać całą posadzkę, co często wiąże się niestety z uszkodzeniem elementów pod nią tj. styropianów, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Nie musisz na nowo układać styropianów, robić nowej wylewki, podnosić poziomu podłogi, czekać na wyschnięcie posadzki.

Oszczędności z ogrzewaniem podłogowym frezowanym Termolit

Już od samego początku oszczędzasz z nami swój czas i pieniądze:

  • Oszczędzasz czas - montaż ogrzewania podłogowego frezowanego zajmuje nam maksymalnie kilka dni roboczych.
  • Nie musisz obawiać się bałaganu - podczas instalacji nie wytwarzamy pyłu! Do frezarki podpinamy specjalny odkurzacz, który od razu sprząta. Nie ma mowy o bałaganie w pozostałych pomieszczeniach Twojego domu.
  • Ogrzewaniem sterujesz Ty. Bezprzewodowo! Sterowanie takim ogrzewaniem jest dużo prostsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.
  • Szybciej ogrzewasz swój dom – wszystko dzięki rurom, które znajdują się tuż pod podłogą i na całej jej powierzchni.
  • Nie czekasz na dalsze etapy remontu. Jeśli chcesz, bezpośrednio po tym, jak zamontujemy Ci ogrzewanie podłogowe frezowane – możesz położyć na nim podłogę: płytki, panele, drewno, żywicę… Nie musisz czekać!
Co wchodzi w skład WYKONANIA OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO FREZOWANEGO?

Montażem ogrzewania podłogowego frezowanego Termolit zajmujemy się kompleksowo. Praca zajmuje nam jeden dzień, w przypadku większych powierzchni maksymalnie kilka dni roboczych. W ramach usługi:

  • Frezujemy rowki na rurę grzewczą w posadzce, którą masz aktualnie w domu – nie zostawiamy pyłu!
  • Zakładamy niezbędną instalację (rury, rozdzielacz z przepływomierzem, szafki do rozdzielacza, grupy pompowo-mieszające, jeśli są niezbędne).
  • Łączymy nasze frezowane ogrzewanie podłogowe z kotłownią (miejscem zasilania).
więcej szczegółów

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy ci dokładniej naszą ofertę. Skontaktuj się z nami!

Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego

Są badania, które pokazują, że duża część naszego społeczeństwa lubi chodzić po domu boso, niezależnie od pory roku. Latem nie ma problemu, ale zimą, gdy wracamy zziębnięci do domu – zależy nam, żeby było w nim ciepło i komfortowo. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się ogrzewanie podłogowe. Jakie inne zalety – poza wygodą - ma ten typ ogrzewania?

Jest bezpieczne

Ani Ty, ani Twoje dziecko już nigdy nie oparzycie się o gorący grzejnik.

Jest tańsze

Oszczędzasz do 10% kosztów ogrzewania na każdym pokoju swojego domu – w stosunku do tradycyjnego rozwiązania.

Jest zdrowsze

W mieszkaniu z ogrzewaniem podłogowym jest optymalny poziom wilgotności powietrza, a dzięki temu mniejsza cyrkulacja kurzu i roztoczy.

Jest wygodne

Wspominaliśmy już o tym, jak przyjemnie zimą chodzi się boso po ciepłej podłodze. Ale to nie wszystko! Ogrzewanie podłogowe jest zaprojektowane tak, żeby ciepło rozchodziło się po domu optymalnie. Poza tym – eliminuje problemy z cyrkulacją powietrza i zapowietrzonymi kaloryferami.

Jest Praktyczne

Masz więcej wolnej przestrzeni i możesz bez ograniczeń zaaranżować swoje mieszkanie. Żaden kaloryfer już nie stanie Ci na drodze!

Nasze realizacje

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda podłączenie w nowym budynku (mieszkaniu) od dewelopera, w którym są grzejniki?

Wpinamy się w miejsce, w którym są doprowadzone rury grzewcze do mieszkania (zazwyczaj do istniejącej skrzynki z rozdzielaczem z rurami do grzejników), czyli nic nie wykuwamy po za mieszkaniem.

Pod jakie źródło ciepła można wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie frezowane wykonujemy pod wszystkie instalacje tj. z własnymi kotłami np. gazowymi, z ogrzewaniem miejskim, pompami ciepła, generalnie wszędzie.

Jak rozwiązujecie problem wysokiej temperatury czynnika przy zmianie systemu grzejnikowego na podłogowy?

Przy standardowym systemie z grzejnikami temperatura wody grzewczej w rurach wynosi +50°C, przy ogrzewaniu podłogowym maks. 30°C poprzez zastosowanie grupy pompowo-mieszającej z termostatami.

Na jaką głębokość frezujecie?

Frezujemy na ok. 2 cm.

Pod wylewką nie ma izolacji albo jest bardzo słaba. Pod wylewką nie ma folii ekranującej (odbijającej ciepło)

Każdy system ogrzewania wymaga spełnienia danych warunków, nie zrobi się ogrzewania podłogowego bez izolacji podłogi, podobnie do tego aby ogrzewanie w budynku było ekonomiczne istotne jest posiadanie odpowiedniego ocieplenia. Jeśli nie podejdziemy do tematu całościowo, to nigdy nie uda się zgrać poszczególnych elementów.

Odpowiadając w prost - Będzie kicha, i trzeba wybrać inny system. Ale dlaczego i kto dopuścił do sytuacji gdzie mamy kiepską izolację? Teraz przy każdej realizacji deweloperskiej czy innej, konieczny jest styropian pod wylewką nawet jak nie ma w zamyśle ogrzewania podłogowego i to on w zupełności odpowiada za izolacyjność od spodu, izolatorem jest również część wylewki (rury są wkładane na grubość 2 cm od góry wylewki), a ciepło idzie w górę, a nie w dół.

Folia ekranująca nie jest potrzebna, folia to tylko i wyłącznie ułatwienie przy rozkładaniu standardowej podłogówki dla instalatora (narysowane linie), żaden producent nie podaje sprawności ogrzewania podłogowego na folii ekranującej, ponieważ nie ma tutaj mowy o odbijaniu czy promieniowaniu do góry temperatury.

Ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe. Powoduje unoszenie się kurzu, który powoduje zapalenie oczu, katary sienne i inne dolegliwości.

Jest to bardzo duży mit powielany od lat. Jedną z zalet ogrzewania podłogowego jest to, że cechuje się ono korzystnym rozkładem temperatur.

Dzięki niemu cieplej jest przy stopach, zaś chłodniej przy głowie, co dobrze wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.
Ciepło oddawane jest w sposób równomierny w całym pomieszczeniu i nie kumuluje się w jednym miejscu, dlatego też na systemie ogrzewania podłogowego mogą skorzystać alergicy, ponieważ mamy do czynienia z mniejszą cyrkulacją powietrza, a co za tym idzie, kurz nie krąży po całym pomieszczeniu jak w przypadku grzejników.

Jaką dajecie gwarancję, że płytka nie popęka przy takim ogrzewaniu?

Przed położeniem płytek powinno być wykonane wygrzewanie jastrychu do wysokiej temperatury w okolicach 50°C (której później nigdy nie ustawimy bo to ogrzewanie niskotemperaturowe - woda będzie miała ok. 30°C) ale jeśli podczas wygrzewania wylewka popęka to te pęknięcia są zaszywane żywica i na to spokojnie można kleić płytki oraz jakąkolwiek inną okładzinę.

Deweloper poprowadził wszystkie rury w podłodze, jak to odszukacie, żeby nie przewiercić rur?

Frezowanie jest na 2 cm w wylewce, która powinna mieć minimum 5 cm, a rury wod-kanu powinny być schowane w styropianie pod wylewką. W przypadku wykonania przez dewelopera inaczej spokojnie wykonamy naprawę (jesteśmy firmą instalacyjną i posadzkarską), której koszt pokryje deweloper, bo wykonał instalacje niezgodnie ze sztuką.

Jak pokryć takie ogrzewanie parkietem, panelami winylowymi lub wykładzinami PCV?

W większości przypadków wystarczy klej -> siatka -> klej. Natomiast jeśli wylewka sama w sobie była nierówna, należy zastosować jak w każdym przypadku wylewkę cienkowarstwową zgodnie z zaleceniami producenta materiałów.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 513 148 985

Masz pytania?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 513 148 985