TERMOLIT - OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE I SUCHE

PRACUJEMY NA MATERIAŁACH ROTH ORAZ SANDER


   


Ogrzewanie podłogowe to bardzo nowoczesny i efektywny system, jaki zastosować możemy w naszym wnętrzu.

Jedną z największych zalet ogrzewania podłogowego jest to, że cechuje się ono korzystnym rozkładem temperatur.
Dzięki niemu cieplej jest przy stopach, zaś chłodniej przy głowie, co dobrze wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, dzięki temu w danym pomieszczeniu temperatura może być niższa nawet o 2 stopnie Celsjusza, a my nawet tego nie odczujemy, wiążą się z tym oczywiście oszczędności finansowe, dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego zapewnimy sobie najniższe koszty zużycia energii, potrzebnej do ogrzania pomieszczeń.

Dzięki takiemu systemowi, zwanemu również ogrzewaniem niewidocznym, zaoszczędzamy bardzo dużo miejsca, niepotrzebne są nam grzejniki, które nie tylko zabierają cenną powierzchnię, ale często po prostu nie pasują do wystroju wnętrz, a na aranżację zwracamy w ostatním czasie coraz większą uwagę, chcąc wyrazić nasze indywidualne gusta i upodobania, ponadto ciepło oddawane jest w równomierny sposób w całym pomieszczeniu i nie kumuluje się w jednym miejscu. Ma to istotne znaczenie również w przypadku wysokich pomieszczeń, przy tradycyjnych grzejnikach powietrze unosi się do góry i kumuluje głównie przy suficie, natomiast ogrzewanie podłogowe niweluje ten problem.

Na ogrzewaniu podłogowym skorzystać mogą również alergicy, ponieważ mamy do czynienia z mniejszą cyrkulacją powietrza, a co za tym idzie, kurz nie krąży po pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe jest komfortowe i na pewno odczujemy dużą różnicę, gdy zdecydujemy się na jego instalację, różnicę odczuwać będziemy zwłaszcza w zimowe, mroźne poranki, kiedy kontakt z podłogą do najmilszych nie należy. Dzięki nowoczesnym systemom regulacji temperatury ogrzewania podłogowego, będziemy mogli zaplanować rozkład i natężenie ciepła w naszym domu.

Ogrzewanie podłogowe to przyszłość w polskim mieszkalnictwie i rozwiązanie, do którego przywiązuje się coraz więcej osob.

W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY TRZY SYSTEMY OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO:- OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE/MOKRE Z WYLEWKĄ
- OGRZEWANIE PODŁOGOWE SUCHE BEZ WYLEWKI
- OGRZEWANIE PODŁOGOWE FREZOWANE, W ISTNIEJĄCEJ WYLEWCE

OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE/MOKRE

Jak sama nazwa mówi, ogrzewanie podłogowe wodne/mokre to ogrzewanie wykonane poprzez rozprowadzenie rur grzewczych wypełnionych wodą pod posadzką na styropianie z folią z rastrem, ogrzewanie to nazwywane jest również jako niskotemperaturowe ponieważ woda w rurach osiągając temperaturę zaledwie 35° (wylewka cementowa), 28° (wylewka anhydrytowa) ogrzewa podłogę, a co za tym idzie i całe wnętrze. Przy takiej temperaturze w przypadku tradycyjnej instalacji grzewczej z grzejnikami nigdy nie osiągniemy komfortu ciepła w całym pomieszczeniu, jak w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe wodne/mokre montujemy w systemie Taker System, które jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, które składa się z:

- Izolacji przeciwwilgociowej - folia budowlana z atestem rozkładana pod styropian
- Styropianu minimum EPS 100 - styropian dedykowany pod posadzki klasy EPS 100
- Folii z rastrem do ogrzewania podłogowego - specjalna foliia pod rury do ogrzewania podłogowego
- Rur grzewczych - rura 5-cio warstwowa ogrzewania podłogowego została zaprojektowana i wykonana z myślą o instalacji ogrzewania podłogowego, dzięki swojej elastyczności oraz wysokim parametrom użytkowym idealnie nadaje się do montażu ogrzewań podłogowych.
- Spinek mocujących - spinki mocują rurę grzewczą do izolacji, zastosowanie spinek montażowych umożliwia instalację ogrzewania podłogowego z dowolnym ułożeniem rur grzejnych (meandrowym i ślimakowym).
- Rozdzielaczy - rozdzielacze instalacji ogrzewania podłogowego służą do rozdziału czynnika grzewczego na poszczególne pętle instalacji, dzięki oprzyrządowaniu możliwa jest regulacja hydrauliczna poszczególnych pętli, dzięki której praca instalacji ogrzewania podłogowego jest zrównoważona i dostosowana do potrzeb użytkownika.
- Szafek do rozdzielaczy - szafki podtynkowe oraz natynkowe służą do zabudowy rozdzielaczy instalacji ogrzewania podłogowego, stanowią estetyczną formę zabudowy rozdzielaczy ukrywając je przed niepożądanym dostępem.
- Taśmy brzegowej - taśma brzegowa jest przeznaczona do wykonywania warstwy dylatacyjnej pomiędzy ścianą, a warstwą jastrychu w podłogach pływających z zastosowaniem ogrzewania podłogowego.
- Wylewki anhydrytowej - dedykowany jastrych na ogrzewanie podłogowe z dwukrotnie większym parametrem przewodzenia ciepła niż standardowa wylewka z mixokreta

------------------------------------------------------------------------------

OGRZEWANIE PODŁOGOWE SUCHE

Suchy system ogrzewania podłogowego SANDER daje zupełnie nowe, właściwie nieograniczone możliwości zastosowań.

Można go instalować wszędzie tam, gdzie strop nie może być zbyt obciążony lub gdzie istnieją ograniczenia, co do wysokości podłogi, to wszystko sprawia, że Sander System jest idealnym rozwiązaniem zarówno w nowoczesnym, lekkim budownictwie, jak i w starych, remontowanych budynkach, w których nie można obciążać stropów i zbytnio podnosić poziomu podłogi.

Sander System jest lekki i wyjątkowo wytrzymały. W zależności od zastosowanego rozwiązania jego grubość wynosi od 18 do 50 mm.

Sander system nie wymaga zastosowania tradycyjnej wylewki cementowej lub anhydrytowej!


Ogrzewanie podłogowe suche składa się z:
- izolacji przeciwwilgociowej (w sytuacji, gdy warunki techniczne tego wymagają)
- płyty styropianowej EPS 200 w całości pokrytej warstwą folii aluminiowej, która równomiernie rozprowadzi ciepło na całej powierzchni podłogi
- rur grzewczych - rura 5-cio warstwowa ogrzewania podłogowego taka sama jak w przypadku ogrzewania podłogowego wodnego/mokrego
- maty pod panele lub maty wzmacnianej siatką z włókna szklanego pomiędzy dwoma warstwami kleju
- na samym końcu montuje się już podłogę docelowa (wykładzina, płytki ceramiczne lub kamienne, podłogi drewniane)

------------------------------------------------------------------------------

OGRZEWANIE PODŁOGOWE FREZOWANE

Szczegóły na temat ogrzewania podłogowego frezowanego, w istniejącej wylewce przedstawiamy obszerniej na dedykowanej podstronie, kliknij tutaj: ogrzewanie podłogowe w istniejącej wylewce

------------------------------------------------------------------------------

UKŁAD STEROWANIA OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM WODNYM/MOKRYM ORAZ SUCHYM

:
Komponenty uzupełniające pozwalają na dostosowanie systemu do potrzeb inwestora lub samej inwestycji. Rozszerzenie systemu ogrzewania podłogowego wodnego/mokrego i suchego stanowią:
- Układ sterowania ogrzewaniem podłogowym
- System regulacji ogrzewania podłogowego przewodowy oraz bezprzewodowy
sterowanie ogrzewania podłogowego Rozdzielacze obwodów grzewczych uniwersalne i z przepływomierzami:
- wykonane z mosiądzu, składają się z dwóch belek - do zasilania i powrotu;
- skala przepływu od 0,1 l / min. do 4l / min.;
- zawory z wkładkami termostatycznymi, przystosowane do montażu siłowników.

Siłownik zaworu rozdzielacza:
- do montażu na zaworach odcinających kolektora powrotnego rozdzielaczy;
- model bezprądowo zamknięty oraz bezprądowo otwarty;
- model do urządzeń 230 V oraz 24 V w połączeniu z transformatorem;
- praca sterowana za pomocą termostatów

Termostat pokojowy:
- posiada wbudowaną funkcję nocnego obniżania o stałą temperaturę 2 st. C (aktywna w połączeniu z termostatem zegarowym)
- model urządzeń do 230 V oraz 24 V w połączeniu z transformatorem.

Termostat zegarowy:
- programowanie temperatury w pomieszczeniach przez 7 dni w tygodniu;
- może być łączony w układy z termostatami pokojowymi;
- model do urządzeń 230 V.

Moduł przyłączeniowy:
- pozwala na przyłączenie max 6 termostatów i 12 siłowników;
- umożliwia połączenie max 5 siłowników zaworów rozdzielacza z 1 termostatem pokojowym lub zegarowym;
- możliwe jest również połączenie kilku obwodów grzewczych z jednym termostatem poprzez mostkowanie w piątym zacisku;
- przyłączenie 230/24V.


FILMY Z REALIZACJI

----------------------------------------------------------

Więcej informacji na temat ogrzewania podłogowego udzielamy mailowo lub telefonicznie.
Zapytaj nas - kontakt o Twoje ogrzewanie podłogowe!

Termolit - ogrzewanie podłogowe - lider na dolnym śląsku!

Najcześciej zadawane pytania - FAQ

Jakie ogrzewanie podłogowe wykonujecie?

Wykonujemy tradycyjne ogrzewanie podłogowe mokre z wylewką anhydrytową, ogrzewanie podłogowe suche oraz ogrzewanie podłogowe frezowane w gotowych wylewkach

Co to jest ogrzewanie podłogowe wodne mokre?

Jak sama nazwa mówi, ogrzewanie podłogowe wodne/mokre to ogrzewanie wykonane poprzez rozprowadzenie rur grzewczych wypełnionych wodą pod wylewką np. anhydrytową

Co to jest ogrzewanie podłogowe suche?

Ogrzewanie do zastosowania w miejscach, gdzie nie może być wylewki, układa się wtedy specjalne styropiany z rowkami, do których wkładana jest rura ogrzewania podłogowego

Co to jest ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie, które ma zastosowanie tam, gdzie mamy grzejniki i wykonaną już wylewkę, której nie chcemy skuwać. Frezujemy wtedy specjalne rowki na rurę ogrzewania podłogowego w gotowej wylewce. System do nowych mieszkań/domów deweloperskich lub tych do remontu