KLASYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE DO NOWOBUDOWANYCH DOMÓW

Wybierz komfort - Postaw na OGRZEWANIE PODŁOGOWE OD termolit

Kompletny system grzewczy z pianobetonem i wylewką anhydrytową w pakiecie!Izolacja + Ogrzewanie podłogowe + Posadzka anhydrytowa.

Jako jedyni na rynku posiadamy w swojej ofercie kompleksowe rozwiązanie jakim jest anhydrytowa płyta grzewcza Termolit do wykonania izolacji z ogrzewaniem podłogowym i wylewką anhydrytową w ramach jednej firmy. Wybór naszego rozwiązania gwarantuje Ci najwyższej jakości materiały, doskonałe parametry rozwiązania pakietowego oraz oszczędności w eksploatacji. Jesteśmy producentem pianobetonów oraz wylewek anhydrytowych, dzięki czemu w pakiecie kupujesz taniej!

dlaczego warto mieć ogrzewanie podłogowe ?

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe? Czym jest anhydrytowa płyta grzewcza Termolit? Jak - wybierając naszą anhydrytową płytę grzewczą - zaoszczędzisz czas i pieniądze?

Jakie zalety mają poszczególne elementy anhydrytowej płyty grzewczej Termolit? Jak sterować ogrzewaniem podłogowym?

ZALETY OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO – DBAJ O SWOJE FINANSE, KOMFORT I… ZDROWIE
ogrzewanie podłogowe jest Tańsze

Jedną z największych zalet ogrzewania podłogowego z wylewką anhydrytową jest to, że optymalnie rozkłada ciepło. Możesz ustawić temperaturę nawet o kilka stopni niższą niż tę, którą trzeba ustawiać w kaloryferze. Znacznie odczuje to Twój budżet – zużyjesz mniej energii na ogrzanie domu czy mieszkania, a co za tym idzie zapłacisz niższe rachunki za ogrzewanie. W stosunku do tradycyjnego rozwiązania oszczędzasz do 10 % kosztów ogrzewania na każdym ogrzewanym pokoju.

Dzięki nowoczesnym systemom regulacji temperatury ogrzewania podłogowego możesz z łatwością zaplanować rozkład i natężenie ciepła w swoim domu i jego poszczególnych pomieszczeniach.

Ogrzewanie podłogowe idealnie sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach. Przy tradycyjnych grzejnikach powietrze unosi się do góry i kumuluje głównie przy suficie - natomiast ogrzewanie podłogowe niweluje ten problem. Dzięki temu – w Twoim domu jest ciepło i przytulnie, a Ty nie płacisz wysokich rachunków za ogrzewanie.

ogrzewanie podłogowe jest bezpieczne

Ani Ty, ani Twoje dziecko już nigdy nie oparzycie się o gorący grzejnik.

ogrzewanie podłogowe jest praktyczne - wystrój wnętrza

Niejednokrotnie to, jak są rozmieszczone w naszych pokojach kaloryfery, determinuje wystrój naszego wnętrza. A co gdybyś nie miał tego problemu? I mógł zaaranżować swój salon czy sypialnię jak chcesz? To kolejna, ważna zaleta ogrzewania podłogowego. Kiedy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, oszczędzisz bardzo dużo miejsca – a Twoja wymarzona sofa czy łóżko może bez problemu stanąć pod oknem. Żaden kaloryfer już nie stanie Ci na drodze!

ogrzewanie podłogowe jest zdrowsze - idealne dla alergików i …nie tylko

Ogrzewanie podłogowe pokochają alergicy. W tym systemie ogrzewania mamy do czynienia z mniejszą cyrkulacją powietrza, a co za tym idzie - kurz nie krąży po pomieszczeniu. W ogrzewaniu podłogowym naturalne jest też to, że cieplejsze powietrze mamy przy stopach, a chłodniejsze przy głowie. Taka sytuacja dobrze wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.

ogrzewanie podłogowe jest wygodne

Ogrzewanie podłogowe da Ci komfort. Badania pokazują, że duża część naszego społeczeństwa lubi chodzić po domu boso, niezależnie od pory roku. Latem nie ma problemu, ale zimą - gdy wracamy zziębnięci do domu – marzymy o cieple i komforcie. Zdecyduj się na ogrzewanie podłogowe w swoim domu. Gwarantujemy Ci, że kiedy w mroźny poranek wstaniesz z łóżka i poczujesz miłe ciepło pod stopami, stwierdzisz, że to był najlepszy wybór.

ANHYDRYTOWA PŁYTA GRZEWCZA TERMOLIT – DLACZEGO WARTO

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym, systemowym ogrzewaniu podłogowym za rozsądną cenę – nasza oferta jest właśnie dla Ciebie. Anhydrytowa płyta grzewcza Termolit to nasze modelowe rozwiązanie.

Wszystkie elementy tego innowacyjnego projektu mają swoją określoną rolę i zadanie. Skomponowaliśmy je tak, aby zapewnić Ci najniższe koszty zużycia energii podczas ogrzewania Twojego domu.

Nasza anhydrytowa płyta grzewcza potrzebuje jedynie 28°C, aby ogrzać całe wnętrze! Tradycyjne grzejniki czy ogrzewanie podłogowe z wylewką cementową potrzebują do tego znacznie więcej energii, a co za tym idzie – generują większe koszty.

Oszczędzaj czas i pieniądze - wybierz anhydrytową płytę grzewczą

Wiesz już, że jeśli wybierzesz anhydrytową płytę grzewczą Termolit oszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie. Ale to nie jedyne oszczędności. Oszczędzasz już przy montażu.

Dzieje się tak dlatego, że anhydrytowa płyta grzewcza Termolit powstaje w wyniku odpowiedniego przygotowania izolacji cieplnej. Wykorzystujemy do tego:

Pianobeton lub Styrobeton

Te "lekkie betony" mają doskonałe parametry izolacyjności cieplej i z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjny styropian lub tworzyć dodatkową izolację pod styropianami, ponieważ fantastycznie wyrównują podłoże i dokładnie otulają wszelkie instalacje, które są umieszczone pod posadzką. Stosujemy je, ponieważ zdecydowanie skracają czas budowy i znacznie ograniczają koszty robocizny.

Ogrzewanie podłogowe wodne (mokre) - Tacker System

W tej technice rury grzewcze rozprowadzamy pod posadzką, na styropianie z folią z rastrem.

Woda, która krąży w rurach ma temperaturę 28°C (przy wylewce anhydrytowej). Już przy tak niskiej temperaturze wody w domu jest ciepło – klasyczne kaloryfery potrzebują do uzyskania tego efektu dużo wyższej temperatury.

W skład ogrzewania podłogowego wchodzi:

 • Izolacja przeciw wilgoci w postaci folii budowlanej ze specjalnym atestem.
 • Styropian minimum EPS 100 - styropian przeznaczony pod posadzki.
 • Folia z rastrem do ogrzewania podłogowego - specjalna folia, którą położymy pod rury ogrzewania podłogowego.
 • Rury grzewcze PERT-EVOH-PERT - zamontujemy rurę 5-cio warstwową, która została zaprojektowana i wykonana z myślą o instalacji ogrzewania podłogowego. Jest elastyczna i ma wysokie parametry użytkowe.
 • Spinki mocujące - spinki mocują rurę grzewczą do izolacji, dzięki temu rury grzejne możemy ułożyć w systemie ślimakowym.
 • Rozdzielacze - rozdzielacze instalacji ogrzewania podłogowego służą do rozdziału ciepła na poszczególne pomieszczenia. Można regulować poszczególne pętle – dzięki temu ogrzewanie jest dostosowane do Twoich potrzeb.
 • Szafki do rozdzielaczy - szafki podtynkowe i natynkowe, nie tylko chronią rozdzielacze przed niepożądanym dostępem, ale i dobrze wyglądają.
 • Taśma brzegowa dylatacyjna - dzięki niej zrobimy warstwę dylatacyjną pomiędzy ścianą, a warstwą podłogową.
Posadzka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa jest zdecydowanie cieńsza niż tradycyjna wylewka cementowa. Wybraliśmy tę wylewkę, ponieważ:

 • To dzięki niej zapłacisz mniej za ogrzewanie – dwa razy lepiej przewodzi ciepło niż stosowana powszechnie cementowa wylewka z mixokreta.
 • Jest stabilna i wytrzymała - jastrych, który mamy w kompleksowej ofercie, jest w klasie wytrzymałości na ściskanie od 25 MPa oraz zginanie od 5 MPa.
 • Nie pęka i umożliwia wykonanie dużych pól bez dylatacji (do 300 m² z ogrzewaniem podłogowym).
 • obniża koszty i jest ekologiczna - przygotowujemy ją bezpośrednio przed wbudowaniem. Dzięki temu nie marnujemy materiału i opakowań, które rozkładają się wiele lat.
Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewaniem podłogowym możesz sterować specjalnymi układami sterowania, które są przewodowe oraz bezprzewodowe. Układ sterowania ogrzewaniem podłogowym składa się z:

Siłowników zaworu rozdzielacza:
 • Do montażu na zaworach odcinających kolektora powrotnego rozdzielaczy.
 • Modele bezprądowo zamknięty oraz bezprądowo otwarty.
 • Modele do urządzeń 230 V oraz 24 V w połączeniu z transformatorem.
Termostatów pokojowych:
 • Posiadają wbudowaną funkcję nocnego obniżania o stałą temperaturę 2 st. C (aktywna w połączeniu z termostatem zegarowym).
 • Modele urządzeń do 230 V oraz 24 V w połączeniu z transformatorem.
Modułu przyłączeniowego - listwy sterującej:
 • Umożliwia połączenie max 5 siłowników zaworów rozdzielacza z 1 termostatem pokojowym lub zegarowym.
 • Możliwe jest również połączenie kilku obwodów grzewczych z jednym termostatem poprzez mostkowanie w piątym zacisku.
 • Przyłączenie 230/24V.
więcej szczegółów

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy ci dokładniej naszą ofertę. Skontaktuj się z nami!

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewaniem podłogowym sterujesz specjalnymi układami sterowania. Elementy układu sterowania pozwolą Ci ustawić ogrzewanie tak, aby odpowiadało ono Twoim potrzebom. W skład zestawu wchodzi: układ sterowania ogrzewaniem podłogowym oraz system regulacji ogrzewania podłogowego przewodowy i bezprzewodowy.

REALIZACJA OGRZEWANIA PODŁOGOWEGo

Najczęściej zadawane pytania

Jakie ogrzewanie podłogowe wykonujecie?

Wykonujemy kazdy rodzaj ogrzewania podłogowego wodnego.

Co to jest ogrzewanie podłogowe wodne mokre?

Jak sama nazwa mówi, ogrzewanie podłogowe wodne/mokre to ogrzewanie wykonane poprzez rozprowadzenie rur grzewczych wypełnionych wodą pod wylewką np. anhydrytową.

Co to jest ogrzewanie podłogowe suche?

Ogrzewanie do zastosowania w miejscach, gdzie nie może być wylewki, układa się wtedy specjalne styropiany z rowkami, do których wkładana jest rura ogrzewania podłogowego.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 789 395 671

Masz pytania?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 789 395 671