Wylewki anhydrytowe

to nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie.

wylewki anhydrytowe

W ofercie naszej firmy znajdziesz posadzki anhydrytowe na ogrzewanie podłogowe we wszystkich dostępnych klasach wytrzymałości pod każde okładziny - nawet te najbardziej wymagające! Wylewki anhydrytowe idealnie nadają się m.in. pod: płytki, panele, podłogi drewniane, posadzki żywiczne czy wykładziny!

Gdzie możesz zastosować POSADZKI ANHYDRYTOWE?

Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe i w czym są lepsze od tych piaskowo – cementowych? Czym kierować się przy wyborze posadzki anhydrytowej?

W JAKICH POMIESZCZENIACH MOŻNA STOSOWAĆ POSADZKI ANHYDRYTOWE?

Posadzka anhydrytowa wygląda świetnie i sprawdza się w każdym pomieszczaniu – zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Bez obaw można stosować ją również w różnego rodzaju budynkach użytku publicznego: w szpitalach, szkołach czy urzędach.

WYLEWKA ANHYDRYTOWA ZALETY

Korzyści z zastosowania w swoim pomieszczeniu posadzki anhydrytowej jest wiele. Można do nich zaliczyć m.in. to, że:

 • Wylewki anhydrytowe nadają się do wszystkich pomieszczeń, w każdej inwestycji.
 • Mogą być stosowane jako wylewki na ogrzewanie podłogowe, ale dobrze sprawdzą się też bez ogrzewania podłogowego.
 • Posadzkę anhydrytową można wykorzystać pod każdy rodzaj okładziny. Tak samo dobrze spisze się pod płytkami, gresami, kamieniami czy cienkowarstwowymi wykładzinami winylowymi.
 • Wylewki anhydrytowe są świetnym podkładem nawet pod tak wymagające okładziny jak podłogi drewniane czy posadzki żywiczne.
DLACZEGO POSADZKI ANHYDRYTOWE SĄ LEPSZE NIŻ TE PIASKOWO-CEMENTOWE

Mamy na to kilka argumentów:

 • Posadzki anhydrytowe nie wymagają stosowania zbrojeń. Kluczową przewagę posadzkom anhydrytowym daje to, że są bardzo wytrzymałe na zginanie i ściskanie. Wylewki anhydrytowe występują w klasach wytrzymałości porównywalnych do betonu B25. A to oznacza jedno – wybierając wylewkę anhydrytową nie musisz martwić się zbrojeniem podłogi.
 • Dobrze pasują do pomieszczeń, w których planujemy zrobić ogrzewanie podłogowe. Wylewki anhydrytowe mają prawie dwukrotnie lepszą przewodność cieplną, niż jastrych
  z miksokreta!
 • Wylewka anhydrytowa szybko schnie - już po ok. 12-48 h (w zależności od wyboru materiału) bez obaw możesz po niej chodzić. Dwa dni i możesz dalej wykonywać prace budowlane, a już po 5 dniach spokojnie możesz włączyć ogrzewanie podłogowe.
 • Wylewka anhydrytowa gwarantuje powstanie prawie gładkiej powierzchni. Pozwala na to jej płynna konsystencja i technologia, jaką stosujemy w Termolit.
WYLEWKA ANHYDRYTOWA WADY

Wadą, ale w zasadzie dalej zaletą wylewek anhydrytowych jest to, że przygotowanie podłoża pod nie, powinno być wykonane z wysoką starannością, co jest dość czasochłonne, niestety większość osób bagatelizuje sprawę i wolą przygotować podłoże pod jastrych cementowy (bo szybciej i nie trzeba go robić, aż tak dokładnie). A jak wiemy przygotowanie podłoża również wpływa na późniejsze całościowe działanie systemu grzewczego.

 • Wylewek anhydrytowych nie można wykonywać w pomieszczeniach jak: sauny, pralnie przemysłowe.
 • Na wylewce anhydrytowej w zależności od wyboru materiału powstaje mleczko, które należy przeszlifować.
JAK WYBRAĆ OPTYMALNĄ WYLEWKĘ ANHYDRYTOWĄ?

Kiedy wybieramy wylewkę anhydrytową, musimy zastanowić się, w jakim pomieszczeniu będzie nam służyć. Od tego, gdzie będziemy użytkować wylewkę, zależy jej grubość. I tak:

 • W budynkach mieszkalnych mamy do czynienia z niewielkimi obciążeniami (przebywa w nich mała ilość osób). Dlatego też nie ma potrzeby, aby stosować bardzo wytrzymałą wylewkę anhydrytową;
 • W budynkach użyteczności publicznej - takich jak szkoły czy galerie - podłoga jest narażona na dużo większe obciążenia. Tu wylewka anhydrytowa musi być bardziej wytrzymała, niż w przypadku mieszkania czy domu;
 • Wylewkę anhydrytową o najwyższej klasie wytrzymałości musimy zastosować
  w budynkach, w których posadzka będzie poddawana ekstremalnym obciążeniom. Przykładem takich miejsc są sale koncertowe i magazyny przeznaczone do składowania ciężkich towarów.

Prawidłowy wybór wylewki anhydrytowej ułatwia norma DIN 18560 określającą minimalną grubość poszczególnych typów wylewek. Przedstawia się ona następująco:

 • Wylewka anhydrytowa pływająca; grubość > 35 mm
 • Wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe; grubość > 35 mm ponad el. grzewczym
 • Wylewka anhydrytowa na warstwie oddzielającej; grubość > 35 mm
 • Wylewka anhydrytowa zespolona; grubość > 20 mm
Zapytaj nas

Znamy się na tym i z przyjemnością pomożemy wybrać Ci rodzaj wylewki anhydrytowej, który będzie optymalny do Twojego pomieszczenia.

POSADZKA ANHYDRYTOWA W 2 GODZINY? OSZCZĘDZAJ SWÓJ CZAS I WYBIERZ WYLEWKI ANHYDRYTOWE TERMOLIT

Kiedy robimy remont lub budujemy dom zależy nam, żeby prace szły sprawnie. Współpracuj z nami, a unikniesz zbędnych przestojów na budowie.

Dlaczego? Ponieważ doszliśmy do perfekcji – w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie wykonać wylewkę anhydrytową na powierzchni sięgającej nawet 2000 m². W średniej wielkości domu jednorodzinnym (około 150 m²) wylewkę anhydrytową wykonujemy w niecałe dwie godziny!

Nasza szybkość i precyzja, w komplecie z właściwościami wylewek anhydrytowych sprawią, że już po 48 godzinach możesz dalej budować lub remontować!

OSZCZĘDZAJ NA CZASIE, ALE NIE NA JAKOŚCI

Współpraca z nami pomoże Ci zaoszczędzić czas, ale pośpiech nie wpłynie na jakość podłogi w Twoim nowym domu czy w firmie. Proponowane przez nas wylewki anhydrytowe są bardzo wytrzymałe i trwałe.

Połączenie naszego profesjonalizmu i najwyższej jakość anhydrytu GYVLON lub KNAUF sprawiają, że wylewka anhydrytowa – chociaż schnie króciutko – posłuży Tobie i Twoim bliskim długie lata.

WYLEWKA ANHYDRYTOWA - czas schnięcia

Czas wysychania wylewki anhydrytowej w dużej mierze zależy od wilgotności pomieszczenia oraz temperatury. Średnia można przyjąć, że wylewka anhydrytowa bez poddawania jej procesowi wygrzewania schnie ok. 1 mm / 1m² / 24h. Jeśli zdecydujesz się na szybsze włączenie ogrzewania podłogowego, czas ten ulegnie skróceniu.

ile waży WYLEWKA ANHYDRYTOWA?

Posadzka anhydrytowa waży w okolicach 20-22 kg / 1 cm / 1m². To znaczy, że przy grubości ok. 5 cm, wylewka anhydrytowa będzie ważyła ok. 100 kg / 1m².

wygrzewanie wylewki anhydrytowej

Dokładny proces wygrzewania wylewki anhydrytowej możesz zobaczyć na naszym blogu, natomiast pamiętaj, żeby przez 48h od wykonania wylewki anhydrytowej chronić pomieszczenia przed przeciągiem, nasłonecznieniem i mrozem.

Proces wygrzewania wylewki anhydrytowej możesz zacząć po 5-7 dobie w zależności od panujących warunków na budowie.

szlifowanie poSadzki anhydrytowej

Pracujemy w oparciu o materiały wymagające szlifowania oraz te, które szlifowania nie wymagają. Dokładniej przy szlifowaniu chodzi tak naprawdę o przetarciu luźnych frakcji mleczka anhydrytowego, które powstaje na wierzchu wylewki anhydrytowej.

Do takiego szlifowania po 48h od wylania nie potrzeba specjalistycznych maszyn, wystarczy dobra szczota lub gruby papier ścierny. Jednak jeśli zdecydujesz się na szlifowanie w późniejszym czasie, trzeba będzie użyć do tego maszyny typu Columbus.

jaka jest cena wylewki anhydrytowej?

Koszt wykonania wylewki anhydrytowej zależy od dokładnej lokalizacji wykonania, ilości m², docelowych grubości.

W przybliżeniu cena wylewki anhydrytowej na ogrzewanie podłogowe w klasie wytrzymałości CA-C25-F5 przy grubości 5 cm we Wrocławiu dla podanych poniżej powierzchni zaczyna się od:

 • 100 m² - 66,00 zł netto / m² + VAT
 • 125 m² - 58,00 zł netto / m² + VAT
 • 150 m² - 47,50 zł netto / m² + VAT
 • 175 m² - 47,50 zł netto / m² + VAT
 • 200 m² - 45,00 zł netto / m² + VAT
 • 225 m² - 45,00 zł netto / m² + VAT

UWAGA! Podane ceny mogą się różnić w zależności od wyboru materiału, klasy wytrzymałości i lokalizacji. Powyższy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych cen. Aby poznać aktualną wycenę wylewki anhydrytowej, wypełnij i prześlij informację przez formularz na samym dole tej strony lub przedzwoń do nas!

Co wchodzi w skład naszej usługi?

Kompleksowo dostarczamy Ci najwyższej jakości posadzkę anhydrytową.

Profesjonalne Doradztwo

Już od stanu surowego zamkniętego! Pomiary grubości styropianów, współpraca z instalatorem przy przygotowaniu podłoża pod wylewkę anhydrytową i wiele więcej.

Transport materiałów

Na teren budowy wylewkę anhydrytową transportujemy silosem jezdnym (transmix) lub w gruszkach.

Spełnianie norm

Wylewki anhydrytowe są samorozlewne, dzięki temu umożliwiają stworzenie powierzchni zgodnie z niemiecką normą DIN 18202.

Kompleksowe rozwiązania

Mieszanka na posadzkę anhydrytową ma płynną konsystencję i w idealny sposób dopasujemy ją do każdego elementu grzewczego. Ta właściwość wylewki anhydrytowej pozwala nam uniknąć pustek powietrznych, które są charakterystyczne dla materiałów półsuchych (typu jastrych cementowo-piaskowy).

Stosujemy technikę sterowanego elektronicznie dozowania wylewki anhydrytowej (na węźle lub bezpośrednio, na budowie). To rozwiązanie zapewnia wykonanie trwałej, jednorodnej powierzchni i eliminuje tzw. błędy ludzkie.

realizacja wylewki anhydrytowej

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz również porównanie wylewki anhydrytowej i cementowej.

Porównanie wylewki anhydrytowej i betonowej

Wylewka anhydrytowa ma prawie dwukrotnie lepszą przewodność cieplną, niż wylewka z miksokreta, dlatego najlepiej nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

Ile trwa wykonanie wylewki anhydrytowej?

W średniej wielkości domu jednorodzinnym (około 150 m²) wylewka anhydrytowa wykonywana jest w niecałe dwie godziny od rozpoczęcia pompowania.

Jak wygląda dylatacja wylewki anhydrytowej?

Dylatacja podłóg grzewczych nawet do 300 m², bez ogrzewania podłogowego nawet do 900 m² – dzięki temu możliwe jest wykonanie jednorodnej podłogi wykonanej z wielkoformatowych płytek czy posadzki żywicznej.

Darmowa
wycena

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoją wiadomość i wkrótce się do Ciebie odezwiemy.
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie.

Administratorem danych osobowych jest Termolit sp. z o.o., Plac Solny 15, 50-062 Wrocław. Dane przekazane mailowo oraz telefonicznie będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką prywatności oraz obowiązkiem informacyjnym.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 513 148 985

Masz pytania?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 513 148 985