Ponad 20 lat oszczędności w zużyciu energii. To możliwe dzięki wysokiej jakości pompom ciepła, które dostarczają energooszczędne rozwiązania w dziedzinie systemów grzewczych.
Pompy ciepła oferujemy w promieniu do 50km od Wrocławia.
Wyobraź sobie, że energia słoneczna zmagazynowana w powietrzu czy w gruncie może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 75% przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego komfortu. Staje się to możliwe dzięki wysokiej jakości pompom ciepła, które dostarczają energooszczędne rozwiązania w dziedzinie systemów grzewczych.
Dlaczego pompa ciepła to dobre rozwiązanie dla Twojego domu? Z jakich powodów warto wybrać pompy ciepła w naszej firmie? Czym powinieneś kierować się przy wyborze pompy ciepła? Jak sterować pompą ciepła online?
Przeczytasz w mniej niż 5 minut
Pompy ciepła działają̨ opierając się̨ o prostą zasadę̨ fizyczną: przy sprężaniu gaz się̨ podgrzewa, przy rozprężaniu chłodzi.
1. Czynnik obiegu dolnego źródła odbiera energię cieplną z gruntu lub wody.
2. W parowniku pompy cieplejszy czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło zimniejszemu czynnikowi chłodniczemu. Czynnik chłodniczy odparowuje, stając się gazem.
3. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę przez co jego temperatura bardzo wzrasta.
4. Ciepło odebrane podczas parowania i sprężania jest przekazywane w skraplaczu do instalacji centralnego ogrzewania budynku.
5. Skroplony gaz po przejściu przez zawór rozprężny obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę i przepływa do parownika, gdzie ponownie odbiera ciepło od czynnika obiegu dolnego źródła i proces zaczyna się ponownie. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę przez co jego temperatura bardzo wzrasta.
Pompa ciepła przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery - efektywnie odzyskuje odnawialną energię słoneczną, zmagazynowaną w gruncie lub powietrzu. Potem przetwarza ją w ciepło dla Twojego domu. Wybierając naszą pompę ciepła, bezpośrednio wpływasz na poprawę środowiska naturalnego. W obecnych czasach mieszkańcy całej Europy odkrywają, jak wiele korzyści niesie za sobą użytkowanie pomp ciepła.
Pompy ciepła mogą w 100% pokrywać Twoje zapotrzebowanie na ciepło, jednocześnie zapewniając 50%-70% oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła (takimi jak olej opałowy czy gaz płynny). Czas zwrotu z inwestycji wynosi przeciętnie 5-7 lat.
Raz zainstalowana będzie pracować każdego dnia przez wiele lat: ogrzewając budynek, dostarczając ciepłą wodę, zapewniając komfort i oszczędność pieniędzy oraz zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Pełna i swobodna konfiguracja systemu w Twoim domu z pompami ciepła.
Obecnie, niskotemperaturowe grzejniki są projektowane tak, aby uzyskać maksymalną moc grzewczą przy temperaturze 45-55°C. Dla systemów ogrzewania podłogowego temperatura ta wynosi 30-35°C. Ponieważ pompa ciepła pracuje najefektywniej w momencie, gdy różnica pomiędzy temperaturą dolnego źródła a systemem centralnego ogrzewania jest niska, temperatura zasilania systemu grzewczego powinna być utrzymywana na najniższym możliwym poziomie.
Podsumowując: pompa ciepła może współpracować zarówno z ogrzewaniem grzejnikowym jak i podłogowym – jednak to ogrzewanie podłogowe obniży koszty energii w większym stopniu
Unikalne technologie HGW (Hot Gas Water – technologia gorącego gazu) oraz zintegrowany system TWS (Tap Water Stratification – termiczne uwarstwienie wody) pozwalają na zwiększenie ilości ciepłej wody użytkowej o około 20%.
W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, pompy ciepła dostarczają gorącą wodę w znacznie krótszym czasie i o wyższej temperaturze. W trakcie sezonu grzewczego pompa zapewnia duże ilości ciepłej wody, przy mniejszym zużyciu energii, a tym samym dba o Twój domowy budżet.
Stosując tzw. chłodzenie pasywne (pompy gruntowe) zużywamy mniej energii niż kilka zapalonych żarówek. Jeżeli potrzebne jest dodatkowe chłodzenie, sprężarka może zostać włączona - zwiększy efekt chłodzenia. Nazywa się to chłodzeniem aktywnym. Nadal jednak system z pompą ciepła jest bardziej efektywny niż tradycyjna klimatyzacja.
Pełna i swobodna instalacja pompy ciepła jest inwestycją na lata, dlatego bardzo ważne jest poznanie podstaw jej działania. Poradnik ten opisuje trzy kryteria, które należy wziąć pod uwagę podczas decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania. Pompa ciepła, odpowiednio dostosowana do Twoich potrzeb, to gwarancja maksymalnego komfortu cieplnego na lata.
Większość producentów wskazuje wskaźnik COP (Coefficient of Performance), który podczas testów labolatoryjnych pokazuje efektywność przy konkretnych wybranych temperaturach w tzw. jednym punkcie pracy.
Ta informacja nie mówi o tym, jaka będzie efektywność pompy w Twoim domu. Aby otrzymać kompletny obraz, jak działa pompa ciepła, należy przeprowadzić całoroczną symulację jej pracy.
Około 20% energii pompy ciepła wykorzystywane jest na produkcję ciepłej wody użytkowej. Oczywiście każde gospodarstwo domowe ma inne potrzeby. Ważne jest właściwe uwzględnienie tego zapotrzebowania.
Produkcja ciepłej wody użytkowej może w znaczący sposób podnieść zapotrzebowanie na energię, dlatego istotne jest, aby była szybka i efektywna energetycznie, a co za tym idzie - oszczędna.
Nasza firma przeprowadzi użytkownika przez cały proces, począwszy od wyboru dolnego źródła, aż do instalacji pompy ciepła i systemu dystrybucji ciepła. Dokładne obliczenia zapewnią najniższe zużycie energii.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów niezbędne jest wykonanie dokładnego projektu zapotrzebowania budynku na ciepło, wybór typu oraz wielkości pompy ciepła.
Aplikacja online umożliwia kontrolę prawidłowego działania systemu grzewczego i obniżenie temperatury, kiedy domownicy są poza domem, lub otrzymywanie powiadomień, jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego.
System online dostarcza serwisantom kompleksowe dane diagnostyczne i umożliwia im szybkie reagowanie na zgłoszenia i uzyskanie dostępu do bieżących informacji o pracy systemu. Aplikacja online jest dostępna zarówno w wersji przeznaczonej do systemu Android, jak i iPhone.
Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy ci dokładniej naszą ofertę. Skontaktuj się z nami!
Z chęcią odpowiemy na wszystkie i przedstawimy Ci naszą ofertę.
Skontaktuj się z nami:
(+48) 789 395 671