TERMOLIT - POMPY CIEPŁA WROCŁAW

POZNAJ NOWE ŹRÓDŁO CIEPŁA DO TWOJEGO DOMU! MONTUJEMY ORAZ SERWISUJEMY POMPY CIEPŁA WE WROCŁAWIU I OKOLICACH!

thermia logo


Ponad 20 lat oszczędności w zużyciu energii. Pompy ciepła THERMIA (dawny Danfoss) zapewniają komfort ciepła i najwyższą efektywność!

Wyobraź sobie, że energia słoneczna zmagazynowana w powietrzu czy w gruncie może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 75% przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego komfortu. Staje się to możliwe dzięki wysokiej jakości pompom ciepła, które dostarczają energooszczędne rozwiązania w dziedzinie systemów grzewczych.
Pewne i komfortowe ogrzewanie
Pompa ciepła przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery - efektywnie odzyskuje odnawialną energię słoneczną zmagazynowaną w gruncie lub powietrzu i przetwarza ją w ciepło do Twojego domu. Wybierając naszą pompę ciepła z Wrocławia, bezpośrednio wpływasz na poprawę środowiska naturalnego. W obecnych czasach mieszkańcy całej Europy odkrywają, jak wiele korzyści niesie za sobą użytkowanie pomp ciepła.
Niezalezne i ekonomiczne ogrzewanie
Pompy ciepła mogą w 100% pokrywać Twoje zapotrzebowanie na ciepło, jednocześnie zapewniając 50%-70% oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła takimi, jak olej opałowy czy gaz płynny. Czas zwrotu z inwestycji wynosi przeciętnie 5-7 lat. Żadna nasza pompa ciepła z Wrocławia nie wymaga konserwacji. Raz zainstalowana będzie pracować każdego dnia przez wiele lat, ogrzewając budynek, dostarczając ciepłą wodę, zapewniając komfort i oszczędność pieniędzy oraz zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne.
komfortowe ogrzewanie


Znajdź to,czego szukasz ...- Zmniejszenie zużycia energii nawet o 75%
- Efektywna praca nawet w temperaturach do -20°C
- Technologia inwerterowa
- Niski poziom dźwięku
- Elastyczność – cztery moduły wewnętrzne przy pompie powietrznej: Standard, Plus, Total Compact i Total
- Jedno rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej
- Online – sterowanie pompą ciepła z dowolnego miejsca

pompa ciepła thermia itec


Jedna pompa ciepła, wiele możliwościPełna i swobodna konfiguracja systemu w Twoim domu z pompami ciepła Thermia.
pompy ciepła thermia ogrzewanie OGRZEWANIE
Obecnie, niskotemperaturowe grzejniki są projektowane, aby uzyskać maksymalną moc grzewczą przy temperaturze 45-55°C, natomiast dla systemów ogrzewania podłogowego temperatura ta wynosi 30-35°C. Ponieważ pompa ciepła pracuje najefektywniej w momencie gdy różnica pomiędzy temperaturą dolnego źródła a systemem centralnego ogrzewania jest niska, temperatura zasilania systemu grzewaczego powinna być utrzymywana na najniższym możliwym poziomie. Podsumowując, pompa ciepła może współpracować zarówno z ogrzewaniem grzejnikowym jak i podłogowym – jednak to ogrzewanie podłogowe obniży koszty energii w większym stopniu.
pompy ciepła thermia cwu CIEPŁA WODA UŻYTKOWA
Unikalne technologie HGW (Hot Gas Water – technologia gorącego gazu) oraz zintegrowany system TWS (Tap Water Stratification – termiczne uwarstwienie wody) pozwalają na zwiększenie ilości ciepłej wody użytkowej o około 20%. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, pompy Thermia dostarczają gorącą wodę w znacznie krótszym czasie i o wyższej temperaturze. W trakcie sezonu grzewczego pompa zapewnia duże ilości ciepłej wody, przy mniejszym zużyciu energii, dbając o domowy budżet.
pompy ciepła thermia chłodzenie CHŁODZENIE
Stosując tzw. chłodzenie pasywne (pompy gruntowe) zużywamy nawet mniej energii niż kilka zapalonych żarówek. Jeżeli potrzebne jest dodatkowe chłodzenie, sprężarka może zostać włączona, aby zwiększyć efekt chłodzenia. Nazywa się to chłodzeniem aktywnym. Nadal jednak system z pompą ciepła jest bardziej efektywny niż tradycyjna klimatyzacja.

danfoss schemat


Trzy najważniejsze kryteria wyboru pompy ciepłaInstalacja pompy ciepła jest inwestycją na lata, dlatego bardzo ważne jest poznanie podstaw jej działania. Poradnik ten opisuje trzy kryteria, które należy wziąć pod uwagę podczas decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania. Pompa ciepła, odpowiednio dostosowana do Twoich potrzeb, to gwarancja maksymalnego komfortu cieplnego na lata.

efektywność pomp ciepła Większość producentów wskazuje wskaźnik COP (Coefficient of Performance), który podczas testów labolatoryjnych pokazuje efektywność przy konkretnych wybranych temperaturach w tzw. jednym punkcie pracy.
Ta informacja nie mówi o tym, jaka będzie efektywność pompy w Twoim domu. Aby otrzymać kompletny obraz, jak działa pompa ciepła, należy przeprowadzić całoroczną symulację jej pracy.


produkcja wody Około 20% energii pompy ciepła wykorzystywane jest na produkcję ciepłej wody użytkowej. Oczywiście każde gospodarstwo domowe ma inne potrzeby. Ważne jest właściwe uwzględnienie tego zapotrzebowania.
Produkcja ciepłej wody użytkowej może w znaczący sposób podnieść zapotrzebowanie na energię, dlatego istotne jest, aby była szybka i efektywna energetycznie, a co za tym idzie - oszczędna.


wybór partnera Nasza firma przeprowadzi użytkownika przez cały proces, począwszy od wyboru dolnego źródła, aż do instalacji pompy ciepła i systemu dystrybucji ciepła. Dokładne obliczenia zapewnią najniższe zużycie energii.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów niezbędne jest wykonanie dokładnego projektu zapotrzebowania budynku na ciepło, wybór typu oraz wielkości pompy ciepła.


Jak działa pompa ciepła?Pompy ciepła działają, opierając się o prostą zasadę fizyczną: przy sprężaniu gaz się podgrzewa, przy rozprężaniu chłodzi.

działanie pompy ciepła

1. Czynnik obiegu dolnego źródła odbiera energię cieplną z gruntu lub wody.
2. W parowniku pompy cieplejszy czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło zimniejszemu czynnikowi chłodniczemu. Czynnik chłodniczy odparowuje, stając się gazem.
3. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę przez co jego temperatura bardzo wzrasta.
4. Ciepło odebrane podczas parowania i sprężania jest przekazywane w skraplaczu do instalacji centralnego ogrzewania budynku.
5. Skroplony gaz po przejściu przez zawór rozprężny obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę i przepływa do parownika, gdzie ponownie odbiera ciepło od czynnika obiegu dolnego źródła i proces zaczyna się ponownie.

OnLineZdalna kontrola pracy pompy ciepła.

kontrola pompy ciepła


Aplikacja Thermia Online umożliwia kontrolę prawidłowego działania systemu grzewczego i obniżenie temperatury, kiedy domownicy są poza domem, lub otrzymywanie powiadomień, jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego. Nasz system online dostarcza serwisantom kompleksowe dane diagnostyczne i umożliwia im szybkie reagowanie na zgłoszenia i uzyskanie dostępu do bieżących informacji o pracy systemu. Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno w wersji przeznaczonej do systemu Android, jak i iPhone.

Jesteś zainteresowany pompami ciepła? Skontaktuj się z nami tutaj.