Porównanie posadzki anhydrytowej I cementowej / betonowej

Wylewki anhydrytowe to coraz częściej stosowanie rozwiązanie. Fakt ten nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość jej zalet. Warto przyjrzeć się im bliżej, porównując ich właściwości z cechami charakteryzującymi standardowe jastrychy cementowo-piaskowe.

Dowiedz się więcej

Przeczytasz w mniej niż 5 minut

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ANHYDRYT?

Wylewki anhydrytowe mają, w przeciwieństwie do cementowo-piaskowych, homogeniczną konsystencję, dzięki temu świetnie nadają się do układania na podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Wylewka anhydrytowa przylega idealnie do rurek grzewczych nie tworząc pustek powietrznych o przekroju przypominającym ‚pumeks’ jak w przypadku standardowych posadzek.

Stosując jastrychy z anhydrytu, nad rurkami musimy utworzyć wylewkę o grubości jedynie 3,5 centymetra. W przypadku mieszanek cementowo-piaskowych wartość ta wzrasta do aż 4,5 centymetra. Ponadto oferowane przez nas wylewki z anhydrytu wyróżnia bardzo szybkie przenikanie energii cieplnej.

Pomieszczenie z ogrzewaniem w podłożu stworzonym przez Termolit zacznie nagrzewać się już po 30 minutach. Jeśli zdecydowalibyśmy się na standardowe posadzki, na rozpoczęcie ocieplania się w pokoju musielibyśmy czekać, aż do dwóch godzin.

Jak wygląda wykonanie wylewki?

Wymagane wysokie tempo realizacji inwestycji oraz stale rosnące koszty energii do ogrzewania budynków, zmuszają inwestorów i wykonawców do poszukiwania rozwiązań i materiałów, które pozwolą ograniczyć koszty wykonania posadzki, a także zredukują koszty ogrzewania.

W tym celu nasza firma wykonuje wylewki anhydrytowe, które pozwalają na szybkie i oszczędne wykonanie posadzek w domach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej.

Wylewka anhydrytowa przygotowywana jest bezpośrednio przed wbudowaniem na skomputeryzowanym węźle betoniarskim co oznacza pełną kontrolę surowców, mieszanki i wyrobu w momencie przygotowywania materiału, gwarantując, zachowanie najwyższych parametrów technicznych dla całej dostawy materiału. Zapewnia to każdorazowo perfekcyjne wykonanie receptury!

Z kolei mieszanka cementowo-piaskowa przygotowywana jest na budowie przez osoby odpowiedzialne za mieszanie składników. Przez to jej właściwości mogą być różne, w zależności od umiejętności i wprawy osób, które ją przygotowują. Błąd ludzki może mieć także wpływ na gładkość posadzki.

Po przygotowanych z mieszanki cementu i piasku po posadzkach można chodzić dopiero po 7 dniach. Ponadto przedtem należy wykonać dodatkowe działania pielęgnujące takie jak polewanie wodą lub przykrywanie folią. Po posadzkach anhydrytowych przygotowanych przez Termolit można chodzić już po zaledwie dwóch dniach. Wylewki anhydrytowej, w przeciwieństwie do cementowo-piaskowej nie trzeba zbroić.

więcej szczegółów

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy ci dokładniej naszą ofertę. Skontaktuj się z nami!

Anhydryt i jastrych – porównanie właściwości

Chcemy Państwu przedstawić również tabelkę, w której zawarliśmy porównanie wielkości opisujących poszczególne parametry związane z wytrzymałością, przewodnictwem ciepłym i kilkoma innymi czynnikami:

Jastrych anhydrytowy Jastrych cementowo-piaskowy
Klasa wytrzymałości na ściskanie C25-C35 C8/10, C12/15 (ze zbrojeniem)
Klasa wytrzymałości na zginanie F5, F6, F7 F1,F2
Grubość układania 35-60 mm (w tym co najmniej 35 mm nad przewodami grzewczymi) 50-80 mm (w tym co najmniej 45 mm nad przewodami grzewczymi)
Przewodnictwo cieplne U=1,4-1,8 W/m²K U=1,1-1,2 W/m²K
Dylatacje Pola co 300 m² z ogrzewaniem podłogowym, 600 m² bez ogrzewania Pola co 30 m²
Porowatość Nie większa niż 8% Około 15-20%
Przygotowanie mieszanki Mieszanka przygotowana pod nadzorem specjalistów, cała produkcja sterowana przez komputer wg. odpowiedniej receptury Mieszanka przygotowywana na budowie, zależna od osoby dodającej piach i cement
Możliwość chodzenia po wykonanej wylewce Już po 2 dniach, nie potrzebne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne Minimalnie po 7 dniach, konieczne przykrywanie folią lub polewanie wodą
Zbrojenie Mieszanka nie wymaga zbrojenia Konieczne zbrojenie siatką i/lub włóknami
Jakość wykończenia posadzki Gładka powierzchnia ze względu na właściwości samopoziomujące Jakość powierzchni zależy od umiejętności / doświadczenia posadzkarza

Podsumowując, mniejsza grubość jastrychu anhydrytowego zapewnia większą ilość ciepła oddawanego do pomieszczenia. Ponadto oferowane przez Termolit rozwiązanie gwarantuje osiągnięcie wyższej temperatury powierzchniowej niż ma to miejsce w przypadku zwykłych posadzek. Stosowanie wylewek anhydrytowych zapewnia optymalizację kosztów wykonania oraz eksploatacji ogrzewania podłogowego.

Mamy nadzieję, że po dokonanym przez nas porównaniu nie mają już Państwo wątpliwości posadzkę jakiego typu opłaca się wybrać. Jeśli macie Pytania, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 513 148 985

Masz pytania?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami:

(+48) 513 148 985