TERMOLIT - POSADZKI, WYLEWKI ANHYDRYTOWE

TERMOLIT - Wykonujemy wylewki anhydrytowe w całej Polsce!POSADZKI ANHYDRYTOWE

to nowoczesne i uniwersalne podkłady podłogowe, w powszechnej nomenklaturze zwane posadzką, czy wylewką.

Posadzki anhydrytowe oferowane przez naszą firmę są bardzo uniwersalnym podkładem podłogowym i idealnie nadają się do każdego domu i mieszkania.

Wylewki anhydrytowe wykorzystywane przez nas używane są przede wszystkim w domach jednorodzinnych oraz w budynkach użyteczności publicznej, ze względu na to, że nadają się pod KAŻDY RODZAJ OKŁADZINY począwszy od paneli podłogowych, przez płytki gresowe, czy kamiennie w tym również wielkoformatowe, jak również winylowe wykładziny cieńkowarstwowe, az po wymagające okładziny jakimi są podłogi drewniane czy posadzki żywiczne.

Uniwersalną zaletą wylewki anhydrytowej jest to, że może być ona stosowana zarówno jako wylewka na ogrzewanie podłogowe jak i bez ogrzewania.

Z przeprowadzonych badań wśród klientów, ich opinie są jednoznaczne - materiał budowlany ma być bezproblemowy zarówno w etapie budowlanym, ale przede wszystkim ma maksymalnie skracać czas powstawania obiektu, a następnie ma być trwały i bezproblemowy w użytkowaniu - takie są właśnie oferowane przez nas posadzki anhydrytowe.

Posiadamy w swojej ofercie następujące wylewki anhydrytowe:
- Materiały wymagające szlifowania (mleczko anhydrytowe)
- Materiały, które nie wymagają szlifowania

WYLEWKI ANHYDRYTOWE


Wylewki anhydrytowe posiadają ważną cechę, docenianą szczególnie przez architektów wnętrz, ponieważ można ich nie dylatować podziałowo do 300m2 w przypadku podłóg grzewczych (ogrzewanie podłogowe), natomiast bez ogrzewania podłogowego nawet do 900m2, stanowi to ogromną zaletę posadzek anhydrytowych zwłaszcza wówczas, gdy ma być wykonana podłoga jednorodna np. zalana żywicą czy wykonana z płytek wielkoformatowych, których wówczas nie trzeba kroić.

Przy wykorzystaniu wylewek anhydrytowych można skrócić czas realizacji całej inwestycji, w zależności od projektu osiągamy wydajność ponad 2000 m2 dziennie, a wykonanie wylewki anhydrytowej w domku jednorodzinnym o powierzchni ok. 120m2-200m2 zajmuje 1,5 – 2 godzin od chwili przyjazdu. Już po 48 godzinach zależnie od warunków klimatycznych, swoją pracę mogą kontynuować elektrycy, instalatorzy, tapeciarze, czy malarze.

Wbrew opinią panującym w Internecie wylewki anhydrytowe można stosować w łazienkach oraz garażach (tzw. pomieszczeniach mokrych) natomiast należy te powierzchnie starannie zabezpieczyć np. folią w płynie!

Wylewka anhydrytowa powstaje z najwyższej jakości komponentów, które są dozowane elektronicznie za pomocą sterowania komputerowego, dzięki temu został wyeliminowany błąd ludzki przy wykonywaniu posadzek anhydrytowych, związany z jakością materiału, a wylewka anhydrytowa na każdej budowie i za każdym razem zachowuje parametry zgodne z normą DIN-EN 13813, DIN 18560.

Wylewka anhydrytowa na budowę przyjeżdża w silosie jezdnym, jako gotowa mieszanka, następnie jako materiał ciekły lity (nie zawiera w sobie pustek powietrznych, których jest mnóstwo w materiałach półsuchych - jastrych piaskowo cementowy) sukcesywnie podawany jest za pomocą pompy podającej na miejsce wylania. Dzięki płynnej konsystencji materiał idealnie dolega do każdego elementu grzewczego.
W obiekcie następuje tepowanie, czyli rozkładanie i odpowietrzanie masy jastrychowej, a proces wykonawczy kończy się po zalaniu całej powierzchni do naznaczonej reperami wysokości.

Wylewki anhydrytowe mają właściwości samopoziomujące, a to pozwala na uzyskanie idealnej, równej i gładkiej powierzchni.

WYLEWKA ANHYDRYTOWA BEZ SZLIFOWANIA


Jeśli zależy Ci na czasie, możesz wybrać wylewkę anhydrytową, która nie wymaga szlifowania, jest to materiał najnowszej generacji, który jest odpowiedzią na współczesne oczekiwanie klienta, jest materiałem na te czasy, w których to nie mamy czasu, by czekać, bo czas to pieniądz.

Wylewka anhydrytowa nie wymagająca szlifowania jest gotowym podkładem do okładzinowania, a jej kolejną zaletą jest fakt, że po około 8 godzinach osiąga twardość powierzchniową tzn. można już po niej chodzić i w kolejnych dniach można prowadzić dalsze prace budowlane. Wylewka ta nie wymaga szlifowania jak w przypadku innych materiałów.

WYLEWKI ANHYDRYTOWE - SZCZEGÓŁY


O doborze właściwej klasy wylewki anhydrytowej decyduje:
- rodzaj planowanej okładziny podłogowej
- planowana obciążalność wynikająca z rodzaju inwestycji

Ze względu na obciążalność, pomieszczenia mieszkalne nie będą wymagały zastosowania posadzki anhydrytowej o bardzo wysokiej klasie wytrzymałości. Natomiast w obiektach użyteczności publicznej takich jak: galerie, hale sportowe, kościoły, sale koncertowe, oraz magazyny przeznaczone do składowania na regałach o podwyższonym obciążeniu, wymaga się zastosowania wylewki anhydrytowej o wyższej klasie wytrzymałości. Dobór klasy wytrzymałości posadzki anhydrytowej do standardowego obciążenia powierzchni wynikającej z przeznaczenia jest przewidziany i określony normami DIN.

Wg normy DIN 18560 wylewki anhydrytowe możemy zastosować jako:
- Wylewka anhydrytowa pływająca; grubość > 35mm
- Wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe; grubość > 30 mm ponad el.grzewczym
- Wylewka anhydrytowa na warstwie oddzielającej; grubość > 30 mm
- Wylewka anhydrytowa zespolona; grubość > 20 mm

Zalety
- Ciekła konsystencja ułatwiająca łatwe rozlanie się i wypoziomowanie posadzki anhydrytowej
- Wysoka wydajność ekip wykonawczych wylewki anhydrytowej to ponad 2000m2 dziennie
- Posadzki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia.
- Istnieje możliwość chodzenia po nowej posadzce anhydrytowej po ok. 8 godzinach
- Kontynuacja dalszych prac budowlanych i wykończeniowych po 48 godzinach od momentu wykonania posadzki anhydrytowej
- Po 4 dniach można włączyć ogrzewanie podłogowe na wylewce anhydrytowej
- Wysoki stopień płynności zapewnia bardzo gładką powierzchnię wylewek anhydrytowych

wylewki anhydrytowe


W porównaniu do jastrychów cementowych znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zginanie do wytrzymałości na ściskanie sprawia, że wylewka anhydrytowa nie wymaga zbrojenia.
Niska porowatość pozwalająca na szybkie oddawanie ciepła pomieszczeniu. Wylewki anhydrytowe są szczególnie zalecane w konstrukcjach z ogrzewaniem podłogowym.
Po stwardnieniu posadzki anhydrytowe stanowią niepalny gips dwuwodny o szczególnych właściwościach ognioochronnych.POPRAWNE PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD WYLEWKI ANHYDRYTOWE:Prosimy o włączenie napisów w filmie.
TERMOLIT - Wykonanie posadzki anhydrytowej:Na filmie poniżej możecie Państwo zobaczyć jak pracujemy na budowie oraz jak wygląda wylewanie wylewki anhydrytowej:

WYLEWKI ANHYDRYTOWE WYKONUJEMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU!
ZAPYTAJ O OFERTĘ JUŻ TERAZ!Formularz Kontaktowy


możesz też wysłać e-maila bezpośrednio na:

biuro@termolit.pl


lub zadzwonić, telefon:

+48 513 148 985Zapraszamy!