TERMOLIT - POSADZKI, WYLEWKI ANHYDRYTOWE

Posadzki Anhydrytowe – uniwersalny podkład podłogowy

Posadzki anhydrytowe stanowią nowoczesne i uniwersalne podkłady podłogowe.

Oferowane przez nas wylewki anhydrytowe stanowią idealny podkład podłogowy, który będzie wyglądał świetnie – zarówno w domu jak i w mieszkaniu.

Posadzki anhydrytowe stosuje się także w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale czy szkoły.

Uniwersalną zaletą wylewek anhydrytowych jest to, że mogą być one stosowane zarówno jako wylewki na ogrzewanie podłogowe jak i bez ogrzewania podłogowego.

Należy zaznaczyć, że posadzki anhydrytowe mogą być wykorzystane pod praktycznie każdy rodzaj okładziny, równie dobrze spiszą się pod płytkami, gresami, kamieniami czy cienkowarstwowymi wykładzinami winylowymi.
Wylewki anhydrytowe stanowią także świetny podkład nawet pod tak wymagające okładziny jak podłogi drewniane czy posadzki żywiczne.

Pragnieniem każdego klienta jest minimalizacja czasu powstawania lub remontu obiektu, dlatego polityka naszej firmy opiera się na wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, z tego też powodu znajdujące się w naszej ofercie posadzki anhydrytowe, dzięki szybkiemu schnięciu, znacząco skracają wykonywanie prac budowlanych.
Oczywiście szybkość nie może odbić się na jakości!

Proponowane przez nas wylewki anhydrytowe cechuje wysoka wytrzymałość i trwałość zapewniana dzięki użyciu jedynie najwyższej jakości anhydrytu w Polsce firm CEMEX, KNAUF.

Oferujemy zarówno wylewki anhydrytowe wymagające szlifowania (mleczko anhydrytowe) oraz niewymagające szlifowania.

Dlaczego warto postawić na posadzki anhydrytowe?


Wylewki anhydrytowe cenione są m.in. ze względu na swoje spore możliwości dylatowania.
Decydując się na posadzkę anhydrytową, zyskujemy możliwość podziałowej dylatacji podłóg grzewczych nawet do 300m².
Z kolei podłoga nieogrzewana może być dylatowana do 900m² – dzięki temu możliwe jest wykonanie jednorodnej podłogi wykonanej z wielkoformatowych płytek czy posadzki żywicznej.

Ogromną zaletę wylewki anhydrytowej stanowi krótki czas jej realizacji.
Nasza firma osiąga rewelacyjną wydajność sięgającą nawet 2000m² w przeciągu zaledwie jednego dnia.
W średniej wielkości domu jednorodzinnym (około 150m²) wylewka anhydrytowa wykonywana jest w niecałe dwie godziny.

Nasza świetna wydajność oraz szybki czas schnięcia posadzek anhydrytowych sprawia, że już po około 48 godzinach można wykonywać wszystkie inne prace związane z budową czy remontem budynku.

Wylewka anhydrytowa może być podstawą podłogi w każdym pomieszczeniu.
Jednakże we wnętrzach o dużej wilgotności (łazienki, garaże) powinna być dodatkowa chroniona – skuteczny i tani sposób stanowi użycie specjalnej folii w płynie zapewniającej świetną hydroizolację.

Komponenty, które składają się na oferowaną przez nas wylewkę anhydrytową, cechuje najwyższa jakość.

Stosowana przez nas technika sterowanego elektronicznie dozowania mieszanki na węźle lub bezpośrednio na budowie pozwala na uniknięcie błędów spowodowanych pomyłką człowieka. Zapewnia to wykonanie trwałej, jednorodnej powierzchni.

Na teren budowy wylewka anhydrytowa transportowana jest za pomocą silosu jezdnego (transmix) lub w gruszkach.

Mieszanka w formie litego materiału ciekłego, dzięki swojej płynnej konsystencji, w sposób idealny dopasowuje się do każdego elementu grzewczego.
Warto wspomnieć, że płynna konsystencja pozwala na uniknięcie pustek powietrznych jakże charakterystycznych dla materiałów półsuchych typu jastrych cementowo-piaskowy wykonywany mixokretem.

Podczas wbudowywania wylewki anhydrytowej w obiekcie wykonuje się tepowanie pozwalające na odpowietrzenie i rozkładanie masy jastrychowej.
W osiągnięciu określonej grubości podkładu pomagają specjalne repery wyznaczające wysokość wylewki.

Samopoziomujące właściwości używanego przez nas materiału umożliwiają stworzenie powierzchni zgodnie z niemiecką normą DIN 18202.

Wylewka anhydrytowa nie wymagająca szlifowania


Oprócz standardowych posadzek anhydrytowych wymagających szlifowania w ofercie naszej firmy dostępne są również takie, które nie wymagają tego typu zabiegów.
Zdecydowanie się na to nowoczesne rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie większej ilości czasu.
Wylewka anhydrytowa niewymagająca szlifowania to podkład, który po około 12 godzinach – w zależności od panujących warunków – gotowy jest do dalszych prac, ponieważ właśnie w tak krótkim czasie osiąga twardość powierzchniową.

Jak wybrać optymalną wylewkę anhydrytową?


Wybór konkretnej klasy wylewki anhydrytowej powinno dostosować się do kilku czynników, wśród których do najważniejszych należy rodzaj okładziny mającej ją pokrywać oraz obciążalność związana z rodzajem inwestycji.

W budynkach mieszkalnych, ze względu na niewielkie obciążenia wynikające z małej ilości osób w nich przebywających, nie jest koniecznie zastosowanie najbardziej wytrzymałej wylewki.
Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy galerie, gdzie podłoga narażona jest na dużo większe obciążenia.
Zastosowanie wylewki o najwyższej klasie wytrzymałości konieczne będzie w budynkach, których posadzka poddawana będzie ekstremalnym obciążeniom.
Przykładem takich miejsc są na przykład sale koncertowe i magazyny przeznaczone do składowania ciężkich towarów.
Prawidłowy wybór wylewki ułatwia norma DIN 18560 określającą minimalną grubość poszczególnych typów wylewek.

Przedstawia się ona następująco:
- Wylewka anhydrytowa pływająca; grubość > 35mm
- Wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe; grubość > 35 mm ponad el. grzewczym
- Wylewka anhydrytowa na warstwie oddzielającej; grubość > 35 mm
- Wylewka anhydrytowa zespolona; grubość > 20 mm

Zalety wylewek anhydrytowych


Wylewki anhydrytowe mają wiele cech oraz właściwości dających im przewagę nad jastrychami piaskowo-cementowymi.
Jedną z największych jest fakt, że dzięki korzystnemu stosunkowi wytrzymałości na zginanie do wytrzymałości na ściskanie, nie wymagają one stosowania zbrojeń.
Oferowane przez nas wylewki anhydrytowe świetnie sprawdzają się w konstrukcjach, w których stosuje się ogrzewanie podłogowe.
Szybkie schnięcie wylewki sprawia, że po ok. w zależności od wyboru materiału (12-48h) godzinach bez obaw można po niej chodzić.
Przy zastosowaniu tego typu podkładu już po 48 godzinach możliwe jest wykonywanie dalszych prac budowlanych, a już po 5 dniach bez obaw włączymy ogrzewanie podłogowe.
Wysoki stopień płynności wylewki gwarantuje powstanie bardzo gładkiej powierzchni.
Ciekła konsystencja ułatwia także równomierne i dokładnie rozlanie wylewki.
Ekipa wykonawcza naszej firmy zapewnia szybką pracę, której wydajność plasuje się na poziomie wspomnianych nawet 2000m² wykonanych w ciągu jednego dnia.

wylewki anhydrytowe


ZOBACZ PORÓWNANIE POSADZKI ANHYDRYTOWEJ I POSADZKI Z MIXOKRETA - KLIKNIJ TUTAJPOKAZ WYLEWANIA WYLEWKI ANHYDRYTOWEJ Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM NA TARGACH BUDOWLANYCH TARBUD ORAZ DODATKOWE FILMY Z REALIZACJI:WYLEWKI ANHYDRYTOWE WYKONUJEMY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE!
ZAPYTAJ O OFERTĘ JUŻ TERAZ!

email: biuro@termolit.pl lub telefon: +48 513 148 985Zapraszamy!

CENNIK WYLEWKI ANHYDRYTOWEJ

wylewki anhydrytowe cennik za m2
Wylewka anhydrytowa cena za m2

Materiały do pobrania:


➤ Karta techniczna Cemex Anhyevel

➤ Protokół wygrzewania wylewki anhydrytowej

➤ Przygotowanie podłoża pod wylewkę anhydrytową

Ostatnio na BLOGU:


posadzka anhydrytowa zimą
Wykonanie posadzki anhydrytowej zimą
pianobeton wrocław
Wylewka anhydrytowa w garażu, łazience


CERTYFIKATY

Grupa ANHYDRYTY Polska
Najlepsze firmy wykonawcze w Polsce
anhydryty polska

CEMEX
CemEXPERTS - Profesjonalni wykonawcy certyfikat cemex

UBEZPIECZENIE OC
ubezpieczenie oc pzu


wylewka anhydrytowa wykonanie


wylewka anhydrytowa 1
wylewka anhydrytowa 2
wylewka anhydrytowa 3