TERMOLIT - POMPY CIEPŁA Z WROCŁAWIA

POZNAJ NOWE ŹRÓDŁO CIEPŁA DO TWOJEGO DOMU! MONTUJEMY ORAZ SERWISUJEMY POMPY CIEPŁA WE WROCŁAWIU I OKOLICACH!

danfoss logo

Ponad 20 lat oszczędności w zużyciu energii. Pompy ciepła Danfoss zapewniają komfort ciepła i najwyższą efektywność!

Wyobraź sobie, że energia słoneczna zmagazynowana w powietrzu czy w gruncie może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 75% przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego komfortu. Staje się to możliwe dzięki wysokiej jakości pompom ciepła, które dostarczają energooszczędne rozwiązania w dziedzinie systemów grzewczych.
Pewne i komfortowe ogrzewanie
Pompa ciepła przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery - efektywnie odzyskuje odnawialną energię słoneczną zmagazynowaną w gruncie lub powietrzu i przetwarza ją w ciepło do Twojego domu. Wybierając naszą pompę ciepła z Wrocławia, bezpośrednio wpływasz na poprawę środowiska naturalnego. W obecnych czasach mieszkańcy całej Europy odkrywają, jak wiele korzyści niesie za sobą użytkowanie pomp ciepła.
Niezalezne i ekonomiczne ogrzewanie
Pompy ciepła mogą w 100% pokrywać Twoje zapotrzebowanie na ciepło, jednocześnie zapewniając 50%-70% oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła takimi, jak olej opałowy czy gaz płynny. Czas zwrotu z inwestycji wynosi przeciętnie 5-7 lat. Żadna nasza pompa ciepła z Wrocławia nie wymaga konserwacji. Raz zainstalowana będzie pracować każdego dnia przez wiele lat, ogrzewając budynek, dostarczając ciepłą wodę, zapewniając komfort i oszczędność pieniędzy oraz zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne.
komfortowe ogrzewanie


Znajdź to,czego szukasz ...- Niezawodna, sprawdzona technologia
- Aż do 75% darmowej energii pochodzącej ze słońca
- Energia odnawialna
- Łatwa w obsłudze, nie wymaga konserwacji
- Ogrzewanie budynku i ciepła woda z jednego źródła
- Komfortowe chłodzenie w upalne dni
- Kompaktowe wymiary - zajmuje mniej niż 0,5 m2 powierzchni
... na następne 20 lat.

technologia


Cztery sposoby pozyskiwania energiiPrzyroda oferuje mam odnawialne źródła energii, które pompy ciepła efektywnie wykorzystują. Pompy ciepła zapewniają komfort i jednocześnie minimalny wpływ na środowisko.

Życie w zgodzie z naturą


Promienie słoneczne ogrzewają grunt, wodę i powietrze. Odnawialne źródła energii cieplnej znajdujące się wokół nas, tylko czekają, aby je odpowiednio wykorzystać.

Danfoss oferuje pompy ciepła, które odzyskują energię zmagazynowaną w gruncie, w wodach gruntowych, powierzchniowych oraz w powietrzu. Dostarczają ciepło w celu ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej - bez węgla, oleju i gazu.

Pompy ciepła, bez spalin, pyłu, kurzu i popiołu wykorzystują częściowo energię elektryczną, zamieniając zimno w ciepło, aby ogrzać lub ciepło w zimno, aby chłodzić.

Pompa utrzymuje ciepło w Twoim domu zimą i chłodzi go latem. Możesz cieszyć się idealnym komfortem cieplnym przy minimalnych kosztach zużycia energii oraz wspierać ochronę środowiska.

pompa ciepła powietrze Powietrze
W przypadku powietrznej pompy ciepła nie trzeba wykonywać odwiertów, czy też przekopywać ogrodu. Energię słoneczną pobiera się bezpośrednio z otaczającego powietrza w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Powietrzna pompa ciepła może być wykorzystana podczas modernizacji istniejącego systemu grzewczego.

Zalety:
- Niższy koszt inwestycyjny
- Bez wpływu na zagospodarowanie działki
- Niezależność od wielkości działki
- Idealna podczas modernizacji


poziomy wymiennik pompy ciepła Poziomy wymiennik gruntowy
Pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zmagazynowaną w gruncie przez ułożoną w nim wężownicę. Wężownica jest układana na głębokości 1,5-2 m pod powierzchnią gruntu. Jej długość zależy od wielkości domu, mocy pompy ciepła i lokalnych warunków gruntowych.

Zalety:
- Niższy koszt wykonania w porównaniu z pionowym wymiennikiem gruntowym
- Efektywna wymiana ciepła przez wężownicę
- Opcja klimatyzacji (chłodzenie aktywne i pasywne)


pionowy wymiennik pompy ciepła Pionowy wymiennik gruntowy
Pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zmagazynowaną w głębszych warstwach gruntu. Sondy znajdują się w jednym lub kilku otworach w gruncie o głębokości do 200 m. Długość wymiennika pionowego zależy od wielkości budynku, mocy instalacji wewnętrznych oraz warunków otoczenia.

Zalety:
- Mała powierzchnia montażowa
- Możliwość zastosowania na działce o małej powierzchni
- Stałe warunki przez cały rok
- Opcja klimatyzacji (chłodzenie pasywne i aktywne)


wody podziemne Wody podziemne
Pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną z wód podziemnych, do których uzyskujemy dostęp przez odwierty lub studnie. Pobierana woda przetłaczana jest do wymiennika pośredniego, gdzie energia jest odzyskiwana i woda jest z powrotem odprowadzana pod ziemię. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku dużych pokładów wód podziemnych.

Zalety:
- Stabilna i najwyższa spośród innych źródeł temperatura przez cały rok
- Minimalny wpływ na działke oraz temperaturę wód podziemnych
- Opcja klimatyzacji (chłodzenie pasywne i aktywne)


danfoss schemat


Jeden system, wiele możliwościPełna i swobodna konfiguracja systemu grzewczego z pompami ciepła Danfoss.

pompy ciepła danfoss Pompy ciepła Danfoss
Pompy ciepła Danfoss, wykorzystując odnawialne źródła energii, ogrzewają Twój dom, dostarczają ciepłą wodę użytkową oraz podgrzewają wodę w basenie. Posiadają także funkcję chłodzenia.

Danfoss oferuje elastyczne rozwiązania. Pompa ciepła może funkcjonować zarówno jako samodzielne źródło ciepła, jak i współpracować z już istniejącym źródłem ciepła.

Swoboda konfiguracji i niezawodność
Pompa ciepła Danfoss może działać z innymi, już zainstalowanymi systemami takimi, jak: instalacje grzewcze, kotły czy systemy rekuperacji. Co więcej, ta sprawdzona technologia zapewnia najwyższy poziom komfortu, bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz – czy jest to -20°C czy +35°C


Trzy najważniejsze kryteria wyboru pompy ciepłaInstalacja pompy ciepła jest inwestycją na lata, dlatego bardzo ważne jest poznanie podstaw jej działania. Poradnik ten opisuje trzy kryteria, które należy wziąć pod uwagę podczas decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania. Pompa ciepła, odpowiednio dostosowana do Twoich potrzeb, to gwarancja maksymalnego komfortu cieplnego na lata.

efektywność pomp ciepła Większość producentów wskazuje wskaźnik COP (Coefficient of Performance), który podczas testów labolatoryjnych pokazuje efektywność przy konkretnych wybranych temperaturach w tzw. jednym punkcie pracy.
Ta informacja nie mówi o tym, jaka będzie efektywność pompy w Twoim domu. Aby otrzymać kompletny obraz, jak działa pompa ciepła, należy przeprowadzić całoroczną symulację jej pracy.


produkcja wody Około 20% energii pompy ciepła wykorzystywane jest na produkcję ciepłej wody użytkowej. Oczywiście każde gospodarstwo domowe ma inne potrzeby. Ważne jest właściwe uwzględnienie tego zapotrzebowania.
Produkcja ciepłej wody użytkowej może w znaczący sposób podnieść zapotrzebowanie na energię, dlatego istotne jest, aby była szybka i efektywna energetycznie, a co za tym idzie - oszczędna.


wybór partnera Nasza firma przeprowadzi użytkownika przez cały proces, począwszy od wyboru dolnego źródła, aż do instalacji pompy ciepła i systemu dystrybucji ciepła. Dokładne obliczenia zapewnią najniższe zużycie energii.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów niezbędne jest wykonanie dokładnego projektu zapotrzebowania budynku na ciepło, wybór typu oraz wielkości pompy ciepła.


Jak działa pompa ciepła?Pompy ciepła działają, opierając się o prostą zasadę fizyczną: przy sprężaniu gaz się podgrzewa, przy rozprężaniu chłodzi.

działanie pompy ciepła

1. Czynnik obiegu dolnego źródła odbiera energię cieplną z gruntu lub wody.
2. W parowniku pompy cieplejszy czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło zimniejszemu czynnikowi chłodniczemu. Czynnik chłodniczy odparowuje, stając się gazem.
3. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę przez co jego temperatura bardzo wzrasta.
4. Ciepło odebrane podczas parowania i sprężania jest przekazywane w skraplaczu do instalacji centralnego ogrzewania budynku.
5. Skroplony gaz po przejściu przez zawór rozprężny obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę i przepływa do parownika, gdzie ponownie odbiera ciepło od czynnika obiegu dolnego źródła i proces zaczyna się ponownie.

OnLineZdalna kontrola pracy pompy ciepła.

kontrola pompy ciepła


Narzędzie Danfoss OnLine umożliwia sterowanie pompą ciepła z dowolnego miejsca. Służą temu smartfon, tablet czy komputer z dostępem do internetu. Podczas ferii możesz w prosty sposób obniżyć temperaturę we własnym domu i z łatwością zwiększyć ją ponownie przed powrotem.

Można użyć Danfoss OnLine i sprawdzić poprawność działania pompy o każdej porze. W przypadku wykrycia potencjalnych nieprawidłowości lub błędnych parametrów pracy, system natychmiast wysyła powiadomienie do użytkownika lub instalatora.

System OnLine to także możliwość sterowania pompami ciepła w kilku lokalizacjach, np. jeśli masz domek letniskowy z zainstalowaną pompą ciepła lub biuro, w którym przebywasz w określonych porach dnia.

Pompę ciepła można podłączyć do domowego internetu, a aplikacja OnLine jest dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Jesteś zainteresowany pompami ciepła? Skontaktuj się z nami tutaj.