Wylewka anhydrytowa w garażu, pralni, łazience

szlifowanie wylewki anhydrytowej

Wylewka anhydrytowa w garażu, pralni i łazience

Wylewka anhydrytowa w tzw. 'pomieszczeniach mokrych’ wbrew opinią, które są powielane bardzo często w Internecie, może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach tzw. 'mokrych’ w domu. Do takich pomieszczeń klasyfikuje się łazienka, kuchnia, pralnia czy garaż, są to pomieszczenia, które nadają się do I klasy oddziaływania wilgoci, która mówi o tym, że działanie wody jest jedynie okresowe i krótkotrwałe.

Pomieszczenia te przed położeniem ostatecznej warstwy muszą zostać odpowiednio przygotowane, a mianowicie:
– w łazienkach i pralniach, gdzie mamy np. odpływ liniowy, można odciąć się o ok. 1m od jego końca i nie zalewać go anhydrytem, należy to miejsce później uzupełnić cementem, resztę pomieszczenia w anhydrycie zabezpieczyć przeciwwilgociowo folią w płynie, natomiast można również wykonać jastrych anhydrytowy w całej łazience, ale miejsce z odpływem odpowiednio trzeba zabezpieczyć dodatkowo szlamem uszczelniającym, taśmą uszczelniającą oraz dedykowaną fugą oraz silikonem,

– nie powinno być w garażu kratek ściekowych, ani odpływów narażonych na wodę, które będą ŹLE ZAIZOLOWANE, przy odpływie przy drzwiach garażu, należy odciąć się przed drzwiami np. na 20-30cm i później to miejsce uzupełnić cementem,

– należy DOKŁADNIE przygotować izolację przeciwwilgociową pod wylewką i na wylewce,

– należy bardzo starannie zabezpieczyć wylewkę dobrze dobraną masą uszczelniającą lub folią w płynie (folia w płynie to substancja elastyczna i bezrozpuszczalnikowa nadająca do jastrychu anhydrytowego. Preparat ten przeznaczony jest do pomieszczeń chwilowo narażonych na oddziaływanie wody).

Przygotowanie podłoża pod taką wylewkę jest najważniejsze, jak i późniejsze jej zabezpieczenie, nie warto korzystać dla własnego bezpieczeństwa z najtańszych materiałów.

Wylewka anhydrytowa nie może być poddawana nieprzerwanemu działaniu wilgoci, natomiast do takich pomieszczeń zaliczają się np. myjnie samochodowe, kuchnie przemysłowe, łaźnie.

Nie boimy się wykonywać jastrychów w łazienkach czy garażu, ze względu na długoletnie doświadczenie! Potrzebujesz więcej wskazówek? Zadzwoń do nas lub napisz, chętnie pomożemy!