Zalety kotłów gazowych

Gazowe kotły kondensacyjne mają szereg zalet. Do głównych i podstawowych należą z pewnością niskie koszty eksploatacji. To właśnie jest głównym kryterium decydującym o wyborze takiego a nie innego kotła. Jakie inne zalety posiadają te urządzenia?

Zalety kotłów gazowych

Niewielkie rozmiary

Nowoczesne kotły wyróżniają niewielkie rozmiary i minimalistyczny design. Są znacznie mniejszych rozmiarów niż ich odpowiedniki, które także są zasilane olejem opałowym bądź paliwami stałymi. Dzięki swym niewielkim rozmiarom mogą być zarówno wiszące, jak i stojące. Służą zarówno do ogrzewania domu, jak i ogrzewania wody użytkowej. Ich niewielkie rozmiary przyczyniają się także do oszczędności miejsca. Dzięki ich niewielkim rozmiarom nie wymagają, podobnie jak wiele innych pieców, specjalnych, dedykowanych pomieszczeń. Spokojnie można wygospodarować miejsce w pomieszczeniu gospodarczym na podwieszenie, bądź postawienie kotła.

Czystość i brak zapachów

Kotły gazowe to także komfort, który związany jest z brakiem pyłów ze stałych paliw stałych zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Gazowe ogrzewanie należy do jednego z najbardziej ekologicznych. Produkty spalania nie emitują niebezpiecznych oparów do środowiska, a także nie przyczyniają się do powstawania ewentualnych zagrożeń zaczadzenia wewnątrz. Tego typu piec nie wymaga przechowywania opału, przenoszenia go, dorzucania, co w oczywisty sposób generuje bałagan. Gaz pobierany jest samoczynnie, w bardzo czysty sposób i nie ma konieczności ciągłego kontrolowania działania kotła. To kolejna z zalet, czyli bezosobowość.