Posadzka żywiczna Bautech Color Quartz 8 – opis i zastosowanie

Jednym z typów posadzek, które znaleźć możecie w naszej ofercie, są posadzki żywiczne. Dedykowane są głównie do garażów, magazynów, czy hal produkcyjnych. Są odporne na uderzenia, bardzo elastyczne, a także dają możliwości zastosowania na ogrzewaniu podłogowym. Położenie posadzki na podkładzie z anhydrytu sprawia, że nie mają one widocznych łączeń o wyglądają dużo porządniej oraz nie wymagają dylatacji.

Jednym z rodzajów posadzek żywicznych, które znalazły się w naszej ofercie są posadzki Bautech Color Quartz 8. Jest to system oparty na bazie kolorowego kruszywa kwarcowego, nazywany typem zasypywanym. Idealnie sprawdza się w przypadku obiektów przemysłowych, głównie dlatego, że odporna jest na duże obciążenia, w tym obciążenia wynikające z transportu kołowego w intensywnym ruchu oraz duże obciążenie czynnikami ludzkimi. Perfekcyjnie sprawdzi się również w miejscach narażonych na uderzenia, naciski i wstrząsy, które są typowe dla załadunków ciężkich towarów.

Posadzka żywiczna Bautech Color Quartz 8

Szczegółowe zastosowanie

Systemy posadzkowe Bautech aplikowane są na wysezonowane podłoże betonowe, a także jastrych cementowy. Podłoże to musi spełniać standardy równości i nośności, dlatego znajdują zastosowanie na/w:

  • rampy przeładunkowe;
  • magazyny oraz centra logistyczne;
  • powierzchnie handlowe;
  • obiekty do produkcji mokrej i suchej.

Utrzymywanie w czystości posadzki jest bardzo proste. Wystarczy ręczne zamiatanie bądź mechaniczne przy pomocy urządzeń szorująco – zbierających. Dopuszczalne jest także stosowanie detergentów, jednak jego temperatura nie powinna przekraczać 60°C. Całkowicie zabronione jest jednak używanie silnych rozpuszczalników.