Nowe produkty w naszej ofercie

Odkąd w życie weszła ustawa antysmogowa, zwiększyła się świadomość ludzi dotycząca tego, czym opalane są nasze domy. Gaz stał się jedną z najlepszych alternatyw dla generujących toksyczne efekty spalania pieców węglowych czy takich, gdzie wrzucić można w zasadzie wszystko. Nasza oferta powiększyła się o gazowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne.

Kotły gazowe kondensacyjne i jednofunkcyjne

Kondensacyjne kotły gazowe

Kondensacyjne kotły Vaillant są skonstruowane w taki sposób, by schładzały spaliny do bardzo niskiej temperatury. Powoduje to skraplanie pary i pozwala na maksymalne wykorzystanie energii zawartej w spalinach. Dzięki kotłom kondensacyjnym możliwe jest osiągnięcie wyższej sprawności przy ograniczeniu kosztów ogrzewania oraz emisji. Kotły takie również bardzo dobrze sprawdzają się do podgrzewania wody użytkowej.

Do najważniejszych zalet kotłów Vaillant należy:

• zużycie paliwa jest mniejsze nawet o 30% w porównaniu z piecami starego typu;
• niskie koszty inwestycji;
• bardzo niski poziom hałasu kotła;
• zamknięta komora spalania gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa;
• możliwość elastycznej rozbudowy m.in. o kolektory słoneczne, pompy ciepła czy regulatory.

Kotły gazowe są bardzo ekonomiczne dzięki swej wysokiej sprawności normatywnej. Ponadto ich wygląd i bardzo minimalistyczny i estetyczny design w połączeniu z cichą pracą pozwalają na umieszczenie pieca nawet wewnątrz domu, niekoniecznie w specjalnych do tego przygotowanych kotłowniach. Warto także zwrócić uwagę na te kotły z powodu optymalizacji procesów spalania, które generują niewielkie rachunki.