Kotły Vaillant – charakterystyka

Kondensacyjne kotły gazowe schładzają spaliny do znacznie niższej temperatury, niż czynią to kotły standardowe. Dzięki temu są w stanie wykorzystać więcej energii do ogrzewania domu, energii która w przypadku zwykłych pieców uchodzi przez komin. Najlepsze tradycyjne kotły schładzają spaliny do temperatury na poziomie 115 do 120 stopni. Nie wykorzystują więc znacznej części energii, który wydobywa się przez komin. Dzieje się tak m.in. z powodu materiału, z jakiego piec jest wykonany. Często jest to miedź bądź żeliwo.

Zupełnie inaczej jest w przypadku pieców kondensacyjnych, które tworzone są ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium i krzemu. Urządzenie to jest skonstruowane tak, by kondensowały, czyli schładzały spaliny do niskiej temperatury. Dzięki temu wykorzystują maksimum energii zawartej w spalinach. Kotły Vaillant świetnie sprawdzają się zarówno jako ogrzewanie wody użytkowej, jak i domów. Do najważniejszych zalet tych pieców zaliczyć możemy:

  • zoptymalizowana sprawność energetyczna, która sięga do 98%;
  • mniejsze nawet o 30% zużycie paliwa porównując do starych urządzeń;
  • niewielkie koszty inwestycji;
  • niski poziom hałasu;
  • bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zamkniętej komorze spalania;
  • możliwości elastycznej rozbudowy, np. o kolektory słoneczne, pompy ciepła czy zasobniki i regulatory.

Piece firmy Vaillant to jedne z najnowocześniejszych urządzeń tego typu, które od niedawna znajdują się w naszej ofercie. Jeśli chcecie uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy do kontaktu.

.